Brak rozruchu Win 7 przy podłączonym dysku USB

Witam,

Niedawno wrócił laptop z serwisu z nowym dyskiem. Zpartycjonowałem go i przypadkiem zaznaczyłem 3 partycję, żeby się zainstalował i tak posłusznie zrobił, co było oczywiście moim błędem. Zrobiłem całkowity format, usunąłem tamte partycje i zrobiłem od nowa tak jak trzeba. System ruszył i jazda zacząłem instalować.

Podłączając dysk (500gb - 3 partycje) do już uruchomionego wszystko działa ok. Problem jest z rozruchem win 7 przy podłączonym dysku USB. Zatrzymuje się on zaraz po okienku pozwalającym wejść do biosu, a tuż przed rozruchem z dysku Win7.

Wcześniej przed wymianą dysku w laptopie wszystko działało ok.

Zakładam, że problem może leżeć w ustawieniach partycji lub boot configu w windowsie. Szukałem podobnego problemu w internetach, ale tam go nie znalazłem.

Do pomocy załączam skriny z menadżera urządzeń w win7.

Z podłączonym dyskiem zewnętrznym.

menaderdyskw.png

Z odłączonym dyskiem zewnętrznym.

menaderdyskw2.png

W BIOSie przypadkiem nie masz aktywowanego bootowania z USB? Sprawdź kolejność bootowania i przesuń dysk na pierwsze miejsce.

Bootowanie z USB wyłączyłem w pierwszej kolejności. Obecnie mam aktywne jedynie bootowanie z CD/DVD, a na drugim miejscu jest HDD.

Obecnie znowu formatowałem cały dysk (przygotowuje lapka i czyszczę go przed wysyłką ponownie na serwis (pominięte parę bugów)) i problem dalej występuje. Podejrzewam, że może chodzić o ustawienie partycji na dysku USB. Za kilka tygodni jak laptop wróci z gwarancji to wówczas sformatuje ten drugi dysk i zakładam, że na 99% problem zniknie…

To normalne (nienormalne) zachowanie z niektórymi urządzeniami. Miałem już 3 takie urządzenia min. ipoda który nie mógł być podłączony bo inaczej nie szło bootowanie.