Brak rozruchu win xp

Witam

Mam nast. problem:

Windows XP na ASUS F3U - wersja Home Edition oryginalna. Pare dn temu podczas porannego rozruchu windows zaczal sie odpalac i teraz nie chce sie zaladowac. TZN:

widac rozruch biosu i nast. ekran Windowsa z paskiem aldownia… lecz na tym tyle… dalej nie chcial zaladowac. Wylaczylem lapa i teraz jak nast rozruch to podchodzi do ekranu czarnego zeby wybrac tryb awaryjny badz ost. dzialajaca konfiguracje gdyz ost. uzytkowanie zostalo niepoprawnie zakonczone. Gdy chce zrobic formata to mimo ze przestawione mam aby rozruch byl z napedu CD/DVD to wciaz laduje sie ekran o ktorym mowilem ( czyli wybor opcji awaryjnej badz ost poprawnej konfiguracji).

Jakies propozycje?

Zobacz: problem-podczas-instalacji-win-home-edition-sp2-menu-t491352.html

Pamiętaj na przyszłość, żeby robić kopie zapasowe. Do wyboru narzędzia wbudowane w system http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … 11269.html albo programy firm trzecich, np. bezpłatny Paragon: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html, więcej: nowy-laptop-win7-duzo-zbednego-softu-jak-zrobic-recovery-t490680.html?hilit=Paragon#p3091026

Witam ponownie

Niestety to nie to co opisuja dwa powyzsze linki.

Wymienilem naped na nowy bo myslalem ze jest uszkodzony. Jednakze mimo ze w biosie mam ustawione na CD to rozruch jest nie mozliwy. Duza mozliwoscia jest uszkodzony dysk ale to tez malo prawdopodobne gdyz podczas urachamiania gdy mam plytke xp w napedzie i wysune i wsune ponownie odpali sys ale bardzo powoli. Wtedy zaladuje sie normalnie i moge uzywac systemu ale co dalej?

Usterka napedu wykluczona. Na marginesie formatowac to juz potrafie od wielu lat ale takiego problemu jeszcze nie spotkalem. Zastanawiam sie aby czy czasem nie zresetowac biosa poprzez wyciagniecie bateri i wsadzenie jej ponownie.

Jakies sugestie?