Brak SETUP+R - erreur hal.dll

Witam,

juz na forum linuxa zadawalem kilka pytan dotyczacych instalacji Ubuntu i moich obaw dotyczacych Windowsa XP, po instalacji tego pierwszego. Niestety moje obawy okazaly sie byc sluszne - zostalem pozbawiony Win XP bezpowrotni - w kazdym razie tak sadze do tej pory, a oto opis mojego problemu (z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale mieszkam za granica gdzie uklad klawiszy inny, a i Linux jeszcze nieopanowany…):

  • mialem Windowsa XP na moim netbooku Samsung N150, wszystko smigalo dobrze do czasu instalacji Ubuntu,

  • po jego instalacji Windows nie chcial sie odpalac, a komp w ogole startowac,

  • zainstalowalem wiec jedynie Ubuntu formatujac dysk, zeby inne USB chcialo startowac pozniej,

  • …no i spoko instalka windowsa startowala z USB - 1 krok ok, 2 krok - blad pliku hall.dll

no i co tu kurcze robic? Sledzac po roznych forach znalazlem kilka interesujacych watkow, ktore wydawalyby sie uzyteczne, jak np:

http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_windows/problemy_z_uruchomieniem_windows_xp_spowodowane_brakiem_pliku_hal.dll-177.html

Chcialem sie zastosowac do tych porad lecz ehh… - tutaj tkwi powazny problem :evil: windows staruje, niebieski ekran jest no i chyba to wszystko - bo nie pokazuje mi sie opcja naprawy R , tylko od razu opcja instalacji i kopiowania plikow. Nie mam wiec mozliwosci naprawy pliku. Pomozcie mi jesli mozecie, bylbym bardzo wdzieczny, bo bedac zmuszony do nauki Linuksa, jestem powaznie uzalezniony od Wina - kupa programow z uniwesytetu na niego napisanych…

Czy myslicie, ze z instalacja Windows 7 bede mial taki sam problem? Z gory dzieki za pomoc i uwage poswiecona temu poscie :?

Dodane 31.08.2010 (Wt) 19:15

Jesli to moze pomoc, to umieszczam tu zawartosc mojego Boot.ini z USB:

Co do XP z USB to to ponoć załatwia sprawę z plikiem hal.dll

w moim przypadku zmienilem:

caly czas to samo…

Dodane 31.08.2010 (Wt) 21:20

zmieniam Boot.ini, ale przy starcie caly czas pokazuje stara liste - dlaczego? skasowalem rowniez kilka ostatnich mozliwosci, ale caly czas ta sama bajka. Ponadto plik boot.ini jest napewno zmieniony i saved :frowning:

Dodane 31.08.2010 (Wt) 22:38

Wlasnie znalazlem na forum nowy watek…

myslicie ze to moze miec jakies znaczenie?