Brak sieci XPERIA Z1

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem xperie z1 w której po włożeniu karty SIM telefon śmigał pięknie może 2 dni. Wkońcu rano sie budze, sięgam po telefon a tam BRAK SIECI. Stwierdziłem że to może być chwilowe etc… lecz nie. Szukałem na forum różnych rozwiązań i znalazłem sposób na wyłączenie / włączenie telefonu ze zmianą daty i godziny (wyłączenie automatyczych ustawień podanych przez sieć) . O dziwo to zadziałało , gdy tylko było miejsce gdzie zgubiłem zasięg wystarczyło ponownie zmienić sobie godzine i włączyć ponownie telefon ( nie zdarzało sie to znowu aż tak często ;] ) i tak cieszyłem się nim przez długi czas … no ale dochodząc do sedna… problem tkwi w tym że obecnie jestem znów w Anglii i mój smartfon niechce złapać zasięgu i sztuczka na wył. /  wł. już nie pomaga. Czasem jakby sie popatrzeć to pokazuje full zasięg i zaraz X , full zasięg i znów nic, w większości po prostu brak sieci. Sprawdzałem karte w innym telefonie - działa. Sprawdzałem inne karty w moim smarfonie - niestety to nie ich wina ;/ . 

 

Nie mam pomysłu co z tym zrobić . . . Macie jakieś pomysły ???  Dodam że telefon był z sieci O2 i właśnie na karcie z tej sieci próbowałem uzyskać zasięg.

 

Czekam na wasze wypowiedzi , z góry dziękuje

Pzrd.

A może telefon pochodzi z kradzieży i jest zablokowany po numerze IMEI?

Kradziony? A jak wygląda sprawa z simlockiem? Nr imei się zgadza?Gdzie kupiłeś telefon w kraju czy za granicą?  sprawdz tu może jest w bazie ?http://kradzionytelefon.pl/

Moja znajoma kiedyś dała się tak zrobić z iPhone’em.

Gdy go kupiłem sprawdzałem numer IMEI … niby nie kradziony. Telefon kupiłem z całą zawartością opakowania , kupiony w Anglii i był z sieci O2. Po przyjeździe do Polski oddałem do serwisu by ściągnąć simlock’a.

No to jest możliwość ,że uszkodzili  przy ściąganiu simlocka-i mogą być takie obiawy -brak zasięgu. Sprawdz jeszcze raz imei *#06# czy zgadza sie z tym z pudełka .

Ja też miałem ten problem, jeśli pojawił się x przy zasięgu kliknijcie ustawienia w menu telefonu oczywiście, wyskoczy komunikat aby włączyć ( nie pamiętam komendy) robisz ok i wszystko wraca do normy. Zasięg LTE…
Ja mam nowy telefon i też myślałem że uszkodzony ale na szczęście nie.