Brak sklepu / marketu z programami w skawave linux

Jak w temacie.
Jest synaptic i fajnie jak się zna nazwę pakietu.
Facet który robił tego lina pewno sklep usunąl.
Jak to dodać ?
Linux oparty na ubuntu/16.04/mate.
Gdzieś tam wyczytałem ze w mincie mate jest boutique (czy jakoś tak).
Ale w synapticu brak takiego pakietu nawet o podobnej nazwie.

Skoro masz synaptic, to czego oczekujesz więcej? Jeśli nie znasz nazwy pakietu, to możesz przeszukiwać repozytorium w synapticu przełączając się na zakładkę działy, gdzie masz pogrupowane pakiety.

Ech…bo jest prostszy ? Bardziej przejrzysty ? Nie trzeba mysleć co tu wybrać ?..-dev,-core,-common i ch… wie ile jeszcze “rozszerzeń” a czytanie opisów to też czas?Pewno tak. Sorry za sarkazm. Ale taką mam swą ocene oczywiscie subiektywną ;-)…no i oczywiście jako laik.

Zapewne należy dodać repozytorium minta, żeby znaleźć pakiet

I rozsadzić system przy aktualizacji :wink:

1 polubienie

Slackware nie jest dystrybucją przyjazną Kowalskiemu. Jak chcesz sklepu i dedykowanej aplikacji do przeglądania softu, zamiast pakietów, to zainstaluj w przyjaźniejszą dystrybucję typu Mint, Ubuntu itd.

Ale jest jeszcze flathub

Podejrzewam że on zainstalował Skywave Linux (ponieważ pisze o “skawave linux”). Chociaż osobiście nie znam tej dystrybucji, to widzę że ma interfejs Unity, więc pewnie oparta o Łubudubu.

Poszukaj pakietu “gnome-software” i “gnome-software-packagekit-plugin” może będzie.
Dla środowiska KDE np. jest Discover.

Dokadnie linux skawave.
https://skywavelinux.com/
Ma “specyficzny” soft pasujacy do mojego hobby ;-).
Ale niestety brak w nim marketu.
Olalbym to lecz niestety soft (ten moj hoobystyczny) deko bije w funkcjach ten windowsowy.
Wiec skoro juz jestem w linie to i poszperalbym se w innnym sofcie dla niego.
Wiem , synaptic , opisy , google…apt-get,dpkg…itd. Ale market to wygoda.

Lubudubu to domyslam sie lubuntu (lxde?)
W lubuntu market jest.
A ten moj to “mate”

Flathub cwiczylem. Niestety wymaga restartu. A ja uzywam live.
Choc przyznam ze w “teorii” jesli opisy prawdziwe ciekawa opcja.

Łubudubu miałem na myśli wszystkie pochodne Ubuntu :laughing:

Tryb live to raczej to przetestowania, lub jako płyta ratunkowa. Proponuję ci zainstalować tą dystrybucję na pendrive. Dzięki temu będziesz mógł zapisywać swoje ustawienia, aktualizować system, czy instalować programy.

Sklepy z aplikacjami, co obsługują Appstream mają chociażby oceny/komentarze odnośnie programów. No i są bardziej przejrzyste. Na niektórych dystrybucjach plusem są dodatkowe zrzuty ekranu z okien programów, ale w przypadku Ubuntu i Synaptic, to zrzuty ekranu też się pojawiają.

Wiec “Lubudubu” dla mnie super. Mozna zrobic live pozostawiajac inne pliki na pendrive.
W zasadzie wszystkie pochodne ubuntu sie daja.Z innymi to juz nie tak prosto.
Lubuntu (fajny i chyba najmniejszy) , wada- brak mozliwosci odpalenia karty dvb-t, bynajmniej mi nie wyszlo.
Xubuntu-tak,nad nim kiedys dluzej posiedze.
Ubuntu-Chm…jesli nowy gnome ma byc tym “czyms” to dla mnie nie jest.
Kubuntu-Bardzo ladny i w zasadzie koniec…jedyny ktory nwm czemu potrafil sie zwiecic (na amen,tylko reset)
No i teraz na tapecie pochodna “mate”.
Jak sie znudze to zabraknie pytan ode mnie…proste.
Jak was zanudze zabraknie odpowiedzi. Tez proste :slight_smile: