Brak skrótu Pulpit w Zapisz jako

Witam

Ostatnio przypadkowo usunąłem folder Łącza i Ulubione z profilu użytkownika.

Po tym incydencje zauważyłem, że w menu kontekstowym Zapisz jako nie mam pomocnych skrótów takich jak Pulpit.

Jak mogę je przywrócić?

Dodam, że kopii zapasowej rejestru jak i systemu nie posiadam.

Dołączam screen:

1_png_300x300_q85.jpg

Ciekawe : )) Najłatwiej będzie przywrócić to ręcznie. W tym celu, w okienku “Zapisz jako…” wejdź do folderu:

C:\Users’Nazwa_użytkownika’

i przeciągnij folder ‘Desktop’ (czy tam ‘Pulpit’) do ulubionych : )

@Down:

Nie no, nie potrzeba chyba tak kombinować. Jak znikło, to najlepiej to tam znów umieścić. A martwić się można jak nie będzie się chciało wrzucić, albo po restarcie znów zniknie.

Zastosowanie pewnego programu portable, które wyszukuje w procesach i systemie niebezpiecznych tegos, powoduje, że po skanowaniu i zastosowaniu delete, przywracane są domyślne wpisy i ścieżki w menu. Może to i Twój problem naprawi. Pobierasz portable RogueKiller na pulpit. Otwierasz z prawego kliku jako administrator, dajesz scan, potem delete, jeszcze po prawej stronie klikniesz taką opcję fixshortcut. Potem zamkniesz programik i robisz restart. na pulpit wyskoczą logi i backup. Jak będzie dobrze, to usuniesz razem z RogueKillerem.

Wystarczy wkleić skrót “Pulpit” do C:\Users\Nazwa_użytkownika\Łącza. Przynajmniej u mnie w win7 ultimate x64 tak było

Wielkie Dzięki Panowie!

Wystarczy przeciągnąć skrót pulpitu do folderu.

To jeszcze niech mi ktoś powie co tam powinno być oprócz Pulpitu… :slight_smile:

u mnie to wygląda tak:

ykl378.jpg