Brak stacji dysków w "Komputerze"

Hej, nie wiem jak to się stało ale zniknęła mi stacja dysków. Co gorsza czuję, że to moja wina… montowałam wiele obrazów i coś wtedy mi się pokopało. Czy ma ktoś pomysł jak to przywrócić? Stacja nie reaguje zupełnie. (Proszę o porady na poziomie dla początkujących (mocno!))

001.png

002.png

A zdradzisz jaki to system? Jaki komputer – laptop(typ) , desktop(jaka płyta)?

Czy przez stację dysków rozumiesz napęd CD/DVD?

Czy robiłaś restart systemu?

Co widać po rozwinięciu gałęzi
Kontrolery IDE ATA/ATAPI

Tak przez stację dysków rozumiem napęd CD/DVD.
 

003.png

cpu.png

004.png

Niestety brak istotnej rzeczy, czyli jaka płyta gł. 
Jeśli DVD jest widoczny w Bios
https://www.youtube.com/watch?v=ucjZueDriwo

Gdy Bios napędu nie widzi, należy sprawdzić kable łączące stację z zasilaczem o płytą.

Uruchom cmd jako administrator, tzn. Szukaj > wpisz  cmd  > PPM(prawy przycisk myszy) i wybierz uruchom jako administrator. W oknie które się pojawi wpisz (lub skopiuj i wklej [Ctrl+v]) tą koomende :_  reg.exe add “HKLMSystemCurrentControlSetServicesatapiController0” /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001  _ i potwierdź Enter. Uruchom ponownie komuter.

Jeśli to nie pomoże to w menadżerze  urządzeń wybierz napęd (WDC WD500…) i naciśnij PPM > odinstaluj (pliki sterowników też), następnie z górnej belki wybierz  Skanuj w poszukiwaniu zmian…   lub uruchom ponownie komputer

Więc tak… po pierwszej propozycji zero zmian
Po drugiej propozycji nie wyszukuje niczego.

 

656556.png

45464.png

Wpisałaś złe polecenie w cmd (producent oggi21)

 

Prawidłowe:
reg.exe add “HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0” /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

 

Pod adresem You Tube było podane poprawne.

Deinstalacja sterowników dysku twardego również zbyteczna.

Nie piszesz czy DVD jest widoczne w Bios, jaki model płyty gł.(motherboard)