Brak stałego zameldowania a wyrobienie dowodu - można?

Witam,

za kilka tygodniu wyjeżdżam na kontrakt za granicę dlatego muszę się wyprowadzić i wymeldować z dotychczasowego mieszkania gdzie mam stały meldunek, jednak do wyjazdu będzie mi potrzebny dowód osobisty bo paszportu nie mam, stąd moje pytanie.

Czy można wyrobić dowód osobisty bez meldunku (stałego, tymczasowego) ?

Są jakieś problemy z tego typu stanem rzeczy?

Wiem, że prawo się zmieniło jednak wolę się upewnić a do swojego UM nie potrafię się dodzwonić (sic!)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d … meldowania

Czy można wyrobić dowód osobisty bez meldunku (stałego, tymczasowego) ?

Są jakieś problemy z tego typu stanem rzeczy?

można

nie ma żadnych problemów

Uważam, że najlepiej jest się spytać, co i jak w urzędzie ;]

Można można. Widziałem już kilka takich dowodów bez wpisanego adresu zameldowania (oczywiście mowa o nowych dowodach).

:roll:

Ten adres zameldowania to jakiś pic na wodę - mieli go w sumie wycofać. Ja mam od 8 lat inny adres zameldowania i faktyczny i nie ma z tym nigdzie problemu.

Dzięki za wyjaśnienie, trochę się bałem tej prawnej bezdomności no ale jak widzę, nie tak wilk straszny jak go malują :slight_smile:

Jedynie co się jeszcze boje to o banki, tam jest jednak wymagane zameldowanie (getin i deutsche) ale mam nadzieje, że chociaż przez internet da się coś czarować.

Nie mam zameldowania i w getin podałem poprostu adres do korespondencji i nie było problemów.

Oczywiście, że można. Przecież dzieci z Domu Dziecka po ukończeniu 18 roku zycia dostają dowód i nie mają żadnego zameldowania.