Brak stereo w bezpośrednim nagrywaniu w Audacity

Dlaczego nagrywając dźwięk za pomocą Audacity (miks stereo) np. z youtube, dźwięk nie nagrywa się w stereo :?:

Nie bardzo rozumiem ,czy chodzi o to że widzisz ścieżkę z 1 kanałem,czy są dwie ale takie same,

bo jak 2 takie same tzn. mono na obu kanałach to być może jest już mono na youtube,sprawdź ten plik

to jest test w stereo,ja ustawiłem wejście na mieszanie wyjścia Wave,nagrałem i jest OK to znaczy że nawet optycznie ścieżki różnią się.

Napisz coś więcej jak miałeś ustawione źródło sygnału i daj może link do pliku to zobaczę.

ps. zobacz też jak masz ustawione w opcjach audio,w Xp ppm na głośnik w tray>Głośność przycisk Zaawansowane>Ustawienie Głośników i ustaw na stero.

esc ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

tak wygląda screen bezpośredniego nagrania linku, który podałeś w widocznych ustawieniach i dalej mam mono:

318b8ff0cfc91c85m.gif

a tak wyglądają screen’y w ustawieniach XP:

Głośność główna 1914db4a61b6defbm.gif

Nagrywanie 6f63710840110959m.gif

Odtwarzanie 3ee9946f4b9abacdm.gif

Czy twój sprzet to laptop po ubogim menu właściwosci wypada ze to laptop lub jaka prosta zintegrowana kartuszka dźwiękowa.Teorie mam taką karta nie radzi sobie z jednoczesnym nagrywaniem i odtwarzaniem stereo (niewiem czy to się przpadkiem nie nazywa duplex,ale mniejsza o nazewnictwo).

No cóż taka uroda słabej karty plus audacity,na stacjonarce mam SounMaxa(zintegrowany) i tu jest OK,ale na laptopie z Realtekiem HD Audio jest jeszcze gorzej niż u ciebie i nagrywa ten test w Audacity tylko na jedną ścieżkę,i widzi tylko sygnał mono .

W przypadku tego testu do nagrania na laptopie uzyłem innego programu i ten już ewidentnie widzi dwa tory sygnału i nagrywa w stereo.

Moja rada zmień program ja użyłem prgramu GoldWave poszukaj w sieci jest gdzieś wersja shareware i sprubuj.

A czy jak tylko odsłuchujesz a nie nagrywasz to słyszysz stereo?

tak, laptop.

jak odsłuchuję cokolwiek co jest nagrane w stereo, to tak, nawet jak otworzę plik nagrany w stereo za pomocą Audacity to też jest stereo, tylko te bezpośrednie nagranie jakiegoś dźwieku za pomocą Audacity i odtworzenie go w Audacity lub w innych programach to mono.

Tutaj się nie zgodzę, mam zintegrowaną kartę dźwiękową na 7 letniej płycie głównej. Bez problemu działałem w Audacity na plikach stereo. Przecież Audacity rozpoznał standard nagrania - tam masz po lewej stronie “Stereo 44100 Mhz”. Importuj sobie do programu jakiś utwór mp3 (o którym wiesz na pewno, że jest stereo).

Aby w ustawieniach dźwięku mieć być może więcej opcji, zainstaluj firmowe sterowniki do karty. W ustawieniach nagrywania wybierz “Mieszanie wyjścia wave” - tak jak pisał użytkownik SMDOBPRO - jeśli wave jest stereo, tak samo musi nagrać Audacity. Na youtube.com większość nagrań to mono. Odtwórz sobie także fragment radia internetowego, nagraj. Też będzie stereo (oczywiście musi mieć dobry bitrate).

Pogrzebałem trochę

I masz racje.U mnie na laptopie problem stwarzała stara wersja Audacity na blaszku miałem nowszą i nie zauważyłem,i możliwe że program mógł być uszkodzony.

esc jaką masz wersję jeśli starą to odinstaluj i zainstaluj na nowo najlepiej nowszą,a jak nawet masz nowszą to też odinstaluj ,wyczyść pozostałości i zainstaluj ponownie

Zrobiłem taki mariaż że odtworzyłem jedną ścieżkę stereo nagrywając na drugą i jest w porządku,słychać co gra i nagrywa.

Jaki to Laptop?

ps. 7 lat :slight_smile: mam tu pod biurkiem dziadunia na Pentium Pro 200 MHz podłączyłem peryferia i właśnie odpaliłem,karta dźwiękowa zintegrowana Sound Blaster 16 ,czy nagra w stero ,nagra ale nie można wybrać źródła wave lub mieszanie .nie ma a szkoda tylko audio in ,mikrofon albo cd

Audacity 1.2.6

Maxdata