Brak Stereomix - Conexant (Windows 7)

Ściągamy program o nazwie “Virtual Audio Cable 4.10”

Po rozpakowaniu pliku klikamy na plik SETUP lub SETUP64 w zależności jaki mamy system - rozpoczynamy instalowanie.

Po zakończonej instalacji klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę “GŁOŚNOŚĆ GŁÓWNA” i otwieramy “URZĄDZENIA DO ODTWARZANIA”.

Pojawi się coś takiego jak LINE1 virtual audio cable - klikamy na to prawym myszy i zaznaczamy “Ustaw jako urządzenie domyślne”

Następnie na ikonę Głośniki klikając prawym myszy zaznaczamy " Ustaw jako domyślne urządzenie komunikacyjne"

Przechodzimy na zakładkę urządzeń “NAGRYWANIE” - na mikrofon klikamy prawym i zaznaczamy jak w przypadku głośników - “Ustaw jako domyślne urządzenie komunikacyjne” a na LINE1virtual audio cable zaznaczamy “Ustaw jako urządzenie domyślne”.

Teraz ważna kwestia bez której ta operacja nie będzie miała powodzenia - w urządzeniach do nagrywania w urządzeniu LINE1virtual audio cable zaznaczmy na właściwości i w zakładce nasłuchiwanie - zaznaczamy “Nasłuchuj tego urządzenia” ustawiając poniżej jako odtwarzanie urządzenia przez głośniki.

Wszystko zapisujemy przez klikniecie na Zastosuj i OK.

Ostatnią rzeczą jaką musisz jeszcze zrobić to kliknąć na GŁOŚNOŚĆ prawym myszy i zaznaczyć “Opcje regulacji głośności” i zaznaczyć dwie opcje - “Wszystkie urządzenia odtwarzające teraz dźwięk” oraz “Domyślne urządzenia komunikacyjne”

Teraz możesz się cieszyć steromixem na swojej karcie. W tym przypadku Steromix to urządzenie LINE virtual audio cable.

Oczekuje odpowiedzi z opisem powodzeń lub niepowodzeń. mam nadzieję, że mój opis był w miarę czytelny i pomocny.

Dziękuję

Z pozdrowieniami - Operator Myszki :wink:

Niestety nie działa, robiłem wszystko dokładnie jak powiedziałeś, do momentu “Teraz możesz się cieszyć steromixem na swojej karcie”. Czy potem trzeba coś jeszcze ustawiać ? Bo po prostu kolega na skypie nic nie słyszał jak mu puszczałem muzykę. Trzeba może zrestartować skypa ?

Czasami w różnych komunikatorach i czatach by to działało musisz ustawić na urządzenie do komunikacji na Virtual Audio Cable. W twoim przypadku na skype chyba tego nie ustawiłeś? w ustawieniach audio na pozycji mikrofon powinieneś ustawić na Line1 Virtual Audio Cable.

Witam cie ustawilem tak jak masz w opisie ,tylko jakis glos pojawil sie na angielskim “sprobuj” i niewiem gdzie go wylaczyc przy otwarzaniu przerywa