Brak sterownika cd dvd instalacja windows 7

Witam, domyślam się że tematów z tym problemem było milion pięćset, jednak chciałbym żeby ktoś “na żywo” pomógł mi z tym problemem. Mianowicie przy instalacji systemu Windows 7 wyskakuje komunikat: brak sterownika cd dvd instalacja windows 7. Podpinałem pendrive do gniazda 3.0/2.0 jednak to nic nie dało. Zamieściłem pliki win jeszcze raz na pendrive, bez efektów. Podczas instalacji przepinałem gniazda. Z tego co słyszałem wcale nie trzeba pobierać żadnych sterowników. Czytałem o zmianie trybu BIOS na Legancy, jednak nwm czy to zadziałą i czy jest bezpieczne dla mojego aktualnego sprawnego systemu. Ponadto czy ktoś mógłby mi polecić jakiś program do nagrywania windowsa na pendrive oraz pokierować mnie jak to zrobić, może to tylko moja wina że nie działa. Dzięki z górny za pomoc.

Kiedy pojawia ci się te brak sterownika ? Jak jesteś na planszy z instalacją gdzie robisz partycje, formatujesz, etc ? Pierwsze co mi się nasuwa, to spróbuj ściągnąć inny obraz i go wypalic, aby wykluczyć błąd uszkodzonego instalatora.

A… Mogę jeszcze powiedzieć, jak masz bootowalny pendrive, to… Musi być usb 2.0 i podajże f8 na rozruchu i powinno być legacy usb do wyboru, bądź uefi usb. Legacy (bios) jeżeli system plików mbr, uefi raczej dla gpt.

Poszukaj sterownika USB na stronie internetowej producenta płyty głównej aby można było zabootować instalkę Win7.

Dzięki że chwile po zapostowaniu zainteresowało się tym tak wiele osób :). Odpowiadając na pytania:

Informacja o braku sterownika pojawia się po naciśnięciu przycisku “zainstaluj” i komunikacie że instalator rozpoczyna prace.

Zmieniałem już obraz, o dziwo wczesniej instalowałem system z pena normalnie (na innym kompie)

Jeśli ktoś z Was mógłby mi podrzucić jakiś sprawdzony obraz/program do nagrania i instrukcje byłbym wdzięczny.

Seba- Nie rozumiem o co chodzi z tym F8, oczywiście używam USB 2,0 przedniego panelu (2 wejścia)

Moja płyta główna pochodzi ze stajni Asusa jeśli to coś Wam da, nie za bardzo jestem w temacie jak zainstalować do biosa te sterowniki. Jeszcze raz chce napisać że to dziwna sprawa, mam 2 kompy. Na wcześniejszym obrazie startował na starym komputerze bez problemu.

Włączasz przycisk f8 na początku, jak włączysz swoją maszynę - od razu i powinno wyświetlić się bootmenu i tam wybierasz wtedy dla plików mbr legacy usb, dla gpt uefi usb. Chyba dobrze pamiętam f8 dla większości sprzętu.

A mógłbyś podać typ płyty głównej jakiej używasz?

Kwestia ustawień BIOS-u. Tylko różnie się to robi - podaj model płyty głównej. Te F8 to Ci nic nie da - to działa przy zainstalowanym systemie a nie jak bootujesz z pendrive czy CD/DVD.
I ustaw tryb Legacy - tylko jak wyżej nie poprowadzimy Cię “za rączkę” bez modelu mobo…

Wiecie co, mam gotowca z tego co jest napisane to mam taką : ASUS H110M-D

Reanimuje temat bo chyba umar :smiley:

Umarł temat, bo dla Win7 i Twojej płyty głównej to trudny temat.
Czy Ty masz taką płytę CD pt. ASUS support DVD? Powinna być chyba załączona do tej płyty głównej?
Posiadanie tej płyty oraz innego, sprawnego komputera jest konieczne jeśli chcesz instalować akurat Windowsa 7/32/64-bit.

PS. Z instrukcji Twojej płyty głównej wynika, że instalowanie akurat Windowsa 7 wymaga szczególnej procedury. Mianowicie, w oparciu o specyfikację chipsetu, seria 100 i platformę Braswell, wymagane są wstępnie załadowane sterowniki USB 3.0 w celu użycia klawiatury/myszy USB podczas instalacji systemu Windows® 7.
Natomiast instalowanie Windowsa 8.1/64-bit lub Windowsa 10/64-bit tej procedury nie wymaga, więc się zastanów :slight_smile:
Wszystkie informacje na ten temat pochodzą z tej strony: https://www.asus.com/pl/Motherboards/H110M-D/HelpDesk_Manual/

Mam dołączoną płytkę ze sterownikami “H110m Series” - Intel H110 Chipset Support DVD, nie wiem czy o takową akurat chodzi. Inny komputer też nie będzie problemem, mógłbyś przybliżyć ten temat?

Nie wydaje mi się żeby o tę płytkę Intela chodziło. W instrukcji wyraźnie jest napisane Asus Support DVD. Tu podaję link do owej instrukcji: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/Z170-K/DE164_100_Series_Windows_7_Setup_Guide_print.pdf?_ga=2.123552395.160432012.1497896666-2015947701.1497725280
Jest po angielsku. Nie chce mi się tego tłumaczyć na polski. Są tam opisane 3 metody postępowania w celu instalowania Windows’a 7. Ja bym się wkurzył i zainstalował Windows’a 10/64-bit bez tych perypetii. Poza tym, chyba nie masz tej płytki, o którą tam chodzi.

Nie wiem czy to coś zmieni, ale instalacja przy użyciu windowsa nagranego na płyte cd/dvd przebiegła bez problemu co jest dość dziwne, komp woła sterowniki właśnie do ów nagrywarki a gdy przychodzi co do czego to ma problem ;/ . Uprzedzając odpowiedzi nie mogę użyć tej płytki ponieważ nie mam do niej dostępu. A czy ktoś z Was zna jakiś darmowy program do nagrania windowsa na płytkę?