Brak sterownika CD/DVD podczas instalacji win7


(Planiec) #1

Witam. próbowałem zainstalować win 7 z płyty ale wyskoczył mi błąd, że nie posiadam sterownika CD/DVD. obecnie mam XP. przeczytałem żeby zainstalować win z pena, zgrałem system na pena ale podczas instalacji wyskoczyło to samo. proszę o pomoc. Wcześniej instalowałem tego XP i nie było żadnego problemu. komunikat pojawia się na samym początku.


(rgabrysiak) #2

Cześć

Płyta z której instalujesz jest oryginalna? Jeżeli nie i np. sam pobierałeś obraz systemu to czy sprawdzałeś sumy kontrolne pobranego obrazu?


(Planiec) #3

Płyta nie jest oryginalna muszę przyznać ale był system już instalowany wcześniej z niej i nie było problemu tylko że na innym komputerze.


(rgabrysiak) #4

Cześć

Spróbuj przygotować bootowalny pendrive w taki sposób:

http://stilger.eu/2009/01/26/windows-7- ... apedu-usb/


(Planiec) #5

Ja to zrobiłem przy pomocy "Novicorp WinToFlash 0.7.0054 beta" czytałem ze można jakoś obejść to przez bios ale nie wiem jak.


(rgabrysiak) #6

Cześć

Ale co chcesz obejść? Bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.


(Planiec) #7

że to jest coś w bisie że ktoś pozmieniał ustawienia i że jak instalował z pena to nie wykrywało mu tego "braku sterownika" ale nie wiem o co chodziło bo się nie znam zbytnio na tym


(rgabrysiak) #8

Cześć

Niestety dalej nie wiem o piszesz. Tłumaczenie że coś, ktoś zrobił nic mi nie mówi.

Spróbuj przygotować pendrive metodą ze strony którą podałem wyżej i sprawdź czy instalacja przebiegnie poprawnie.


(Planiec) #9

Postępowałem zgodnie z instrukcjami. włozyłem pena uruchomiłem instalacje ale wyskoczyło to samo. ze brak sterownika CD/DVD

-- Dodane 24.01.2013 (Cz) 15:53 --

A jeżeli mam oryginalnego win na lapku na ukrytej partycji mogę go w jakiś sposób zgrać na płytę/ USB żeby zainstalować na drugim komputerze??


(korni007) #10

W momencie kiedy to wyskoczy i masz załadować sterownik,kliknij krzyżyk czerwony w górnym roku i anluj instalację,aż wrócisz do okna gdzie będzie pisało "zainstaluj teraz" Wtedy podepnij pendriva do innego portu i kliknij "instaluj teraz" (ten sam problem miałem i to zadziałało)


(Planiec) #11

Niestety u mnie to nie działa ;/


(Miciu1) #12

Taki komunikat wyskakuje, jak w BIOSie nie przestawisz tryb pracy kontrolera SATA z IDE na AHCI.


(Planiec) #13

w BIOSie mam tylko IDE albo RAID. nie mam AHCI


(rgabrysiak) #14

Cześć

Przeczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2007869.html

instalacja-win7-brak-wymaganego-sterownika-urzadzenia-t493127.html

http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind ... 5a05775d0b


(mor.grzes) #15

Ja miałem taki sam komunikat przy instalacji win 7 32 bit na laptopa Dell 6220.Instalowałem z pendrive,a bootowanego w programie WinSetupFromUSB. Robiłem w tym programie kilka razy bootowalne pendrive.y i nie było wcześniej problemów Spróbowałem zrobić pendriva w “Windows 7 USB DVD Download Tool”. Instalator przestał
pragnąć sterowników do CD/DVD :wink: