Brak sterownika dla "kontroler Ethernet"

Witam po formatowaniu komputera w menedżerze urządzeń przy " kontroler Ethernet" oraz “PCI Device” znajdują się żółte znaki zapytania. Mam Windowsa XP Home, płytę główną: MSI K9NU Neo-V nVidia M1697 SAM2, karta sieciowa: Realtek RTL8139/810x. Bardzo proszę o pomoc szukałem na innych forach i nic, instalowałem sterowniki które znalazłem i nic. Nie znam się za bardzo na tym.

Na stronie producenta płyty głównej sprawdzałeś?

 

http://lmgtfy.com/?q=MSI+K9NU+Neo-V (pierwszy wynik).

Ze strony firmowej płyty głównej: http://pl.msi.com/support/mb/K9NU_NeoV.html#down-driver&XP 32 pobierz i zainstaluj co najmniej: System & Chipset Drivers i On-Board LAN Drivers , oczywiście dla Twojego systemu.

nie sprawdzałem za chwile zobacze 

a mógłbyś mi napisać krótką instrukcje jak mam to zrobić (chodzi mi o proces jak już pobiorę te pliki)?

Po pobraniu musisz rozpakować archiwa .zip obu sterowników przy pomocy odpowiedniego programu, np. WinRAR lub WinZip. Następnie sterowniki Chipset instalujesz z pliku .exe pn. “Setup.exe”, natomiast sterowniki LAN instalujesz w tzw. trybie spod Menadżera Urządzeń, wskazując folder pn. “WinXP_2K”, w którym są one zawarte.

Ponadto warto też pobrać i zainstalować sterowniki On-Board Audio Drivers, postępując podobnie jak w przypadku sterowników Chipsetu (“Setup.exe”).

dzięki wielkie udało się  :smiley:

Na pszyszłość przydają się również programy typu Driver Genius na moim doświadczeniu wiem że czasem znajdą coś czego ty nie znajdziesz.