Brak sterownika dla kontrolera ethernet (żółty wykrzyknik i

Witam, mam problem z internetem po formacie. W laptopie HP Compaq 6730b po formacie zainstalowałem Windows XP z Serice Packiem 3. Ze strony HP poinstalowałem wszystkie sterowniki i wszystko działa tylko pojawił się niezrozumiały dla mnie problem z internetem. Z moim routerem po wifi łączy się normalnie i internet działa, ale gdy rozłączam wifi i podłączam przez kabel, to internet nie działa. W menadżerze urządzeń kartę sieciową widzi bez problemów (obie pozycje, “Intel® WiFi Link 5100 AGN” oraz “Karta sieciowa 1394”), ale w innym miejscu, przy kontrolerze ethernet jest żółty wykrzyknik i znak zapytania. Wszystkie sterowniki ze strony hp, z kategorii “Sieć” (http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome/?javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.prp_bd9b6997fbc7fc515f4cf4626f5c8d01=wsrp-navigationalState%3DswEnvOID%253D1093%257CswLang%253D30%257Caction%253DlistDriver&javax.portlet.tpst=bd9b6997fbc7fc515f4cf4626f5c8d01&sp4ts.oid=3687780&ac.admitted=1385097507504.876444892.492883150) testowałem i cały czas to samo. Próbowałem też bezpośrednio ze strony Intela (zainstalowałem stamtąd taki plik : Wireless_15.8.0_Dx32.exe innych ciekawych nie znalazłem) i dalej bez zmian. Wyczytałem gdzieś, że ta seria laptopów może się się gryźć z SP3, a że “wbudowanego w system” service packa nie można odinstalować, więc na nowo zainstalowałem Windowsa, tylko innego, tym razem z SP2, ale problem wyglądał identycznie, przez wifi działało, ale przez kabel nie i tak samo w menadżerze wyglądało, a że tam jeszcze dodatkowo był problem z dźwiękiem, to ponownie zainstalowałem tę wersję Windowsa z SP3. Teraz już mi się trochę pomysły kończą, nie wiem co można by jeszcze spróbować zainstalować, albo co zmienić, żeby ten sterownik działał poprawnie i internet również. Nie wydaje mi się, żeby to było jakieś fizyczne uszkodzenie karty, ponieważ wcześniej działało dobrze a poza tym przez wifi działa.

Macie może jakieś pomysły co zrobić aby rozwiązać ten problem ? Z góry dzięki :slight_smile:

Zainstaluj http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp42001-42500/sp42311.exe

Jeśli nie pomoże to w Menadżerze urządzeń kliknij prawym na urządzenie z żółtym wykrzyknikiem, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

Byłem przekonany że instalowałem ten sterownik i nie pomogło, a teraz już chyba rozwiązało problem. Dzięki wielkie :slight_smile: