Brak sterownika Koprocesor

Windows 7 x64

Koprocesor

ascreen008.png
Żółty znaczek - Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Płyta główna, to acer FMCP7A-ION.

ascreen007.png

 

Ogólnie, to na tym czterordzeniowcu uruchamia się wszystko w ślimaczym tempie, zwłaszcza przeglądarki.

Nabyłem używany komputer z zainstalowanym świeżo windowswm 7. Uporałem się z monitem w przeglądarkach: Aby poprawić jakość wideo, może być konieczna instalacja pakietu Microsoft Media Feature Pack. Pewnie że tego nie pobrałem, tylko wrzuciłem service packa, wszystkie visuale - no i monit wcięło, ale często wtyczka AFP nie odpowiada i na filmach HD mam slajdy.

 

Sprawdzałem dysk:

ascreen006.png

Koligację procesów:

ascreen004.png

 

Na razie nie umiem sobie poradzić.

 

Ponowna instalacja sterowników chipsetu powinna pomóc.

Dodam, że mam bluetooth i to on może być przyczyną?

ascreen009.png

Odinstalować koprocesor, potem aktualizować chipset? Odinstalować chipset i zainstalować dedykowany do chipset nvidia?

Sterownik pobrałem już na dysk.

Po prostu przeinstaluj, tylko pamiętaj, żeby był pod właściwy system i do tej płyty.

Przeinstalowałem, żółtego znaczka nie ma nie widać koprocesor, ale dalej przeglądarki uruchamiają się dopiero po 10 sekundach. Coś jeszcze tam działa nieprawidłowo, tylko co?

ascreen010.png

To karta sieciowa bezprzewodowa, prawym klawiszem myszy i kliknij “włącz”.

Aha. Wyłączona, bo po kabelku mam szybszy internet z routera (współdzielone łącze 100Mbs, z tego mam ponad 70Mbs download, a 71Mbs upload).

Router stary… dlatego.

A programy na komputerze i przeglądarki nadal się wolno ładują…

Domyślam się ze to taki sprzęt. Cudów nie wymagaj od tego procesora. Pamięć RAM możesz dołożyć bo chyba u Ciebie 2 gb tak?

Podobny komputer, tylko dysk 320GB, a procesor cztery rdzenie - tak pokazuje w koligacji. W info o systemie pokazuje procesor 2 rdzenie i zastanawia mnie, co to może znaczyć. Pamięci 2GB i można dołożyć. Nawet już wiem, jak się robi w tym modelu memory upgrade. Komputerek mam dopiero 5 dni, bo korzystałem z 10 letniego pc z XP.

Jestem w tym zadowolony, że system lekko idzie. Pamięć przeznaczona na system, grafikę, audio - razem z tym włączonym firefoxem w tej chwili? A 734MB RAMu i 2% procesora.

ascreen011.png

Wyłączyłem już usługę kontrola rodzicielska i szukam powodu wolnego uruchamiania aplikacji bo potem, to one śmigają dobrze.

Wykonaj. Defragmentacje dysku wyłącz zbędne usługi indeksowanie może zajmować dysk

To jest ten i3 540, o który pytałeś w innym temacie? On jest dwurdzeniowy, tylko ma HT.

Zrobione, nawet miałem ashamppoo uninstaller, a w nim defrag 3. Na obu dyskach wyłączałem indeksowanie, na C zajęło mi ponad pół godziny…, ale zrobione.

Zrobiłem restart i nie przyspieszyło to specjalnie otwieranie przeglądarek. Ok 6 sekund. Systemowego dysku jest jeszcze 100GB wolne…

Masz w Firefox kilka wtyczek one też spowalniają start przeglądarki też muszą załadować swoje dane

Aż pół godziny? Wystarczyłoby wyłączyć usługę.

 

 

 

Ile masz RAM i jak masz ustawiony plik stronicowania?

Na każdym dysku jest opcja odptaszkowania indeksowania i to jest właściwe, bo wyłączenie usługi windows search (w tym indeksowanie), to także zniknięcie pola wyszukiwania w menu start windows 7 - a korzystam z tego często. Poza tym - system kolejno wyłącza ścieżki indeksowania do każdego pliku/folderu i trochę to trwa, ale jest najbezpieczniejsze. Windows search - to grupa usług.

 

sensu - cierpliwi mają więcej :slight_smile:

 

2GB RAMu i stronicowanie na sztywno 2048MB.

Ciekawi mnie czy przeglądarka szybciej by się otwierała gdybyś całkowicie wyłączył stronicowanie.

Wiadomo 2GB RAM to mało, żeby je wyłączać i może przy wielu otwartych aplikacjach braknąć pamięci, ale w celach testowych możesz chociaż spróbować. Ja odkąd wyłączyłem u siebie stronicowanie (no ale miałem więcej niż 2GB Ramu) poczułem dużą różnicę w działaniu komputera i już go nigdy ponownie nie włączyłem.

Za mało mam pamięci, - WU potrafi zawiesić się bez stronicowania.

Co do przeglądarek, to jednako się uruchamiają normalnie i w trybach bez włączonych dodatków.

Zaczyna być lepiej. Po prostu pobrałem stery WGA i po zainstalowaniu przełączałem/ustawiałem na uruchamianie przez nvidię, a nie przez domyślne programy do odtwarzania.

Firefox już zaskakuje w 4s.

 

Internet widzę, że cały czas stabilny

5810909276.png

No nienajgorzej, a na starym jak było?

Na starym pc z XP było mniej o jakie 10 - 20 Mbs.

 

Szukam najlepszych rozwiązań. Ccleaner błyskawicznie się otwiera, odkurzacz dużo wolniej, palemoon i firefox wolniej, systemowe exe, takie, jak np regedit - błyskawicznie.

Idę przekopać zaporę. UAC wyłączyłem.

Pytałem ile czekałeś na start przeglądarki.