Brak sterownika Koprocesor

(Bogdan_G) #1

Windows 7 x64

Koprocesor

ascreen008.png
Żółty znaczek - Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Płyta główna, to acer FMCP7A-ION.

ascreen007.png

Ogólnie, to na tym czterordzeniowcu uruchamia się wszystko w ślimaczym tempie, zwłaszcza przeglądarki.

Nabyłem używany komputer z zainstalowanym świeżo windowswm 7. Uporałem się z monitem w przeglądarkach: Aby poprawić jakość wideo, może być konieczna instalacja pakietu Microsoft Media Feature Pack. Pewnie że tego nie pobrałem, tylko wrzuciłem service packa, wszystkie visuale - no i monit wcięło, ale często wtyczka AFP nie odpowiada i na filmach HD mam slajdy.

Sprawdzałem dysk:

ascreen006.png

Koligację procesów:

ascreen004.png

Na razie nie umiem sobie poradzić.

(wesoly82) #2

Ponowna instalacja sterowników chipsetu powinna pomóc.

(Bogdan_G) #3

Dodam, że mam bluetooth i to on może być przyczyną?

ascreen009.png

Odinstalować koprocesor, potem aktualizować chipset? Odinstalować chipset i zainstalować dedykowany do chipset nvidia?

Sterownik pobrałem już na dysk.

(wesoly82) #4

Po prostu przeinstaluj, tylko pamiętaj, żeby był pod właściwy system i do tej płyty.

(Bogdan_G) #5

Przeinstalowałem, żółtego znaczka nie ma nie widać koprocesor, ale dalej przeglądarki uruchamiają się dopiero po 10 sekundach. Coś jeszcze tam działa nieprawidłowo, tylko co?

ascreen010.png

(wesoly82) #6

To karta sieciowa bezprzewodowa, prawym klawiszem myszy i kliknij “włącz”.

(Bogdan_G) #7

Aha. Wyłączona, bo po kabelku mam szybszy internet z routera (współdzielone łącze 100Mbs, z tego mam ponad 70Mbs download, a 71Mbs upload).

Router stary… dlatego.

A programy na komputerze i przeglądarki nadal się wolno ładują…

(wesoly82) #8

Domyślam się ze to taki sprzęt. Cudów nie wymagaj od tego procesora. Pamięć RAM możesz dołożyć bo chyba u Ciebie 2 gb tak?

(Bogdan_G) #9

Podobny komputer, tylko dysk 320GB, a procesor cztery rdzenie - tak pokazuje w koligacji. W info o systemie pokazuje procesor 2 rdzenie i zastanawia mnie, co to może znaczyć. Pamięci 2GB i można dołożyć. Nawet już wiem, jak się robi w tym modelu memory upgrade. Komputerek mam dopiero 5 dni, bo korzystałem z 10 letniego pc z XP.

Jestem w tym zadowolony, że system lekko idzie. Pamięć przeznaczona na system, grafikę, audio - razem z tym włączonym firefoxem w tej chwili? A 734MB RAMu i 2% procesora.

ascreen011.png

Wyłączyłem już usługę kontrola rodzicielska i szukam powodu wolnego uruchamiania aplikacji bo potem, to one śmigają dobrze.

(tosiekbu) #10

Wykonaj. Defragmentacje dysku wyłącz zbędne usługi indeksowanie może zajmować dysk

(sensu) #11

To jest ten i3 540, o który pytałeś w innym temacie? On jest dwurdzeniowy, tylko ma HT.

(Bogdan_G) #12

Zrobione, nawet miałem ashamppoo uninstaller, a w nim defrag 3. Na obu dyskach wyłączałem indeksowanie, na C zajęło mi ponad pół godziny…, ale zrobione.

Zrobiłem restart i nie przyspieszyło to specjalnie otwieranie przeglądarek. Ok 6 sekund. Systemowego dysku jest jeszcze 100GB wolne…

(tosiekbu) #13

Masz w Firefox kilka wtyczek one też spowalniają start przeglądarki też muszą załadować swoje dane

(sensu) #14

Aż pół godziny? Wystarczyłoby wyłączyć usługę.

Ile masz RAM i jak masz ustawiony plik stronicowania?

(Bogdan_G) #15

Na każdym dysku jest opcja odptaszkowania indeksowania i to jest właściwe, bo wyłączenie usługi windows search (w tym indeksowanie), to także zniknięcie pola wyszukiwania w menu start windows 7 - a korzystam z tego często. Poza tym - system kolejno wyłącza ścieżki indeksowania do każdego pliku/folderu i trochę to trwa, ale jest najbezpieczniejsze. Windows search - to grupa usług.

sensu - cierpliwi mają więcej :slight_smile:

2GB RAMu i stronicowanie na sztywno 2048MB.

(sensu) #16

Ciekawi mnie czy przeglądarka szybciej by się otwierała gdybyś całkowicie wyłączył stronicowanie.

Wiadomo 2GB RAM to mało, żeby je wyłączać i może przy wielu otwartych aplikacjach braknąć pamięci, ale w celach testowych możesz chociaż spróbować. Ja odkąd wyłączyłem u siebie stronicowanie (no ale miałem więcej niż 2GB Ramu) poczułem dużą różnicę w działaniu komputera i już go nigdy ponownie nie włączyłem.

(Bogdan_G) #17

Za mało mam pamięci, - WU potrafi zawiesić się bez stronicowania.

Co do przeglądarek, to jednako się uruchamiają normalnie i w trybach bez włączonych dodatków.

Zaczyna być lepiej. Po prostu pobrałem stery WGA i po zainstalowaniu przełączałem/ustawiałem na uruchamianie przez nvidię, a nie przez domyślne programy do odtwarzania.

Firefox już zaskakuje w 4s.

Internet widzę, że cały czas stabilny

5810909276.png

(sensu) #18

No nienajgorzej, a na starym jak było?

(Bogdan_G) #19

Na starym pc z XP było mniej o jakie 10 - 20 Mbs.

Szukam najlepszych rozwiązań. Ccleaner błyskawicznie się otwiera, odkurzacz dużo wolniej, palemoon i firefox wolniej, systemowe exe, takie, jak np regedit - błyskawicznie.

Idę przekopać zaporę. UAC wyłączyłem.

(sensu) #20

Pytałem ile czekałeś na start przeglądarki.