Brak sterownika napędu płyt po aktualizacji do Win10

Jak w tytule w menedżerze urządzeń znak zapytania w zakładce sterownik wpis “brak sterownika” w rezultacie nie “widzi” żadnych płyt. Przycisk “aktualizuj” nic nie znajduje, samodzielne wyszukiwanie w google nie przynosi rezultatów, najświeższe są do Win8.1. Na stronie producenta napędu nie potrafię znaleźć pasujących do Win10. Wsparcie od producenta laptopa skończyło się na Win8.0. Podaję model laptopa: ASUS K53TK, identyfikatory napędu z menedżera urządzeń: IDE\CdRomPIONEER_DVD-RW_DVRTD11RS________________1.01____

Jeżeli ktoś wie gdzie można znaleźć interesujący mnie sterownik to proszę o podpowiedź.

W tym natłoku odpowiedzi podjąłem jedyną słuszną decyzję tzn. wróciłem do Win 8.1 i wszystkie urządzenia w lapku działają bez problemów.

I słusznie! Wielu laptopom brakuje na “dziesiątce” rozmaitych sterowników i dopóki firmy sprzętowe ich nie opublikują, aktualizacja do “dziesiątki” kończy się porażką.

Niestety, to jest loteria. Ja miałem tyle szczęścia, że mój już niewspierany Asus M50VM z 2008 roku zaktualizował się z 7 bez najmniejszych problemów. Większość sterowników pamięta jeszcze Vistę. Działa nawet FingerPrint oraz Synaptics Touch Pad (wersja 14, nowsze nie działają). Dedykowany sterownik pod 10 mam chyba tylko do GPU oraz do karty dźwiękowej Realteka.

Także pozostaje ci czekać na update driverów.