Brak sterownika pod Windows 10 x64

Witam, mam taki problem chcę zrzucić z karty pamięci w aparacie zdjęcia na komputer, jednakże po podłączeniu pod złącze usb nie wykrywa aparatu.

Jest nim FinePix SL280 na wyświetlaczu aparatu zdjęcia mogę bezproblemowo obejrzeć.

Zainstalowałem już nawet pod ten aparat program do importowania fotek na kompa.

Jest nim My FinePix Studio wersja oprogramowania 4.5.5.1 w języku ojczystym.

Gdy kartę wyciągnę i włożę do urządzenia w którym jest kilka slotów na różne typy kart a jest nim SWEEX CR002 wówczas kontrolki reagują i niby urządzenie działa.

Kontrolka o nazwie ACCESS świeci na żółto.

Zaś POWER świeci w kolorze czerwonym.

Może mi ktoś pomóc rozwiązać wyżej opisany problem i dać instrukcję jak można z aparatu lub za pomocą tego urządzenia do kart była możliwość eksportowania zdjęć na komputer ???

Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu. 

Jeśli stery do czytnika kart zainstalowane to po włożeniu karty do niego powinna się pojawić zawartość w oknie eksploratora plików.

W tym problem że niemam sterowników do czytnika kart,  niestety.

Zacznij od podstawowej rzeczy: wsadź kartę, przejdź do managera dysków i zobacz, czy dysk się pojawił i czy litera dysku nie pokrywa się z obecną w komputerze (chociaż Windows 10 dużo lepiej radzi sobie z tym, niż W7). Jak nic nie da - czytniki kart pamięci na USB nie są drogie.

Masz włączone usługi: windows image acquisition i wykrywanie sprzętu powłoki?

 

Czytnik kart potrzebuje zewnętrznych sterowników, te systemowe nie wystarczą?

Stary numer w win 10. Nie czyta kard, drukarek itp. Jest jakaś aktualizacja pod do. Trzeba znaleźć na necie, nie pamiętam gdzie to jest.

Witam ponownie, gdzie mam szukać tej usługi aby móc to sprawdzić czy jest opcja wykrywania sprzętu powłoki ???

win+r i wpisz services.msc

Witaj, wpisałem według zaleceń i otworzyła się mi długa lista z aplikacjami.

Co teraz mam robić według zalecenia, czego szukać a jak znajdę to co mam zrobić aby zadziałało, hmmm…???

Witam, tam powinno być napisane czy usługi są uruchomione czy nie, jeśli nie to uruchom i zobacz czy coś pomogło.