Brak sterownika strumienia video Win7 Ultimate

Witam

Posiadam kamerkę NV-GS21 Panasonic nagrywającą na kasety mini-dv.

Na komputerze mam system Windows7 Ultimate PL.

Program do zgrywania, obróbki i nagrywania na płyty filmów to UleadVideoStudio 11.

Filmy zgrywam przez płytkę FireWire włożoną do gniazda PCI płyty głównej (płyta główna MSI K9N - 2F Ultra nForce570 nie posiada własnego gdniazda firewire).

Problem tkwi w tym, że :

  • gdy włączam kamerę podpiętą do komputera, system pyta mnie, jaki program uruchomić do obsługi sprzetu (zgrania danych) - tutaj mam wybór pomiędzy UleadVideoStudio i Nero.

Wybieram VideoStudio.

Uruchamiam zakładkę “Przechwyć (Capture) Video” i ikonkę przechwytywania.

W tym momencie wyskakuje komunikat : "Nie jest zainstalowany sterownik przechwytywania Video lub nie zostało podłączone żadne urządzenie"

To samo jest przy Nero i UleadVideoStudio 8.

Co robić ??? System uruchamia odpowiedni program do zgrywania po włączeniu podpiętej do kompa kamery, lecz już sam program nie widzi sprzętu, bo brak sterownika przechwytywania video.

(Nie miałem tych problemów przy WindowsXP)

A sterownik do karty FireWire zainstalowałeś?

No chyba nie trzeba - gdy wczesniej miałem XP Proff to nic nie instalowałem dodatkowo - tylko system XP i sterowniki do płyty głównej. FireWire chodziło bez problemu. Czyżby Win7 wymagał instalacji sterownika karty FireWire ??

Wątpię, bo skoro po włączeniu kamery, windows wykrywa że coś jest podłączone, to jest chyba ok ?

To że działało pod XP nie musi niestety oznaczać że będzie tak samo działać w 7.W Windows 7 jak wiadomo ‘‘parę’’ zmian wprowadzono i co działało w starszych systemach tu nie działa,u mnie był np. problem z dźwiękiem w mp3 na wszystkich głośnikach.Pod XP było ok po instalacji 7 już nie, więc tym bym się nie sugerował.

Napisz co to za kontroler Firewire i sprawdź czy jest dostępna aktualizacja do UleadVideoStudio 11.

OK - sprawdzę w domu (teraz piszę z pracy) i najwcześnie w poniedziałek dam znać , co to za kontroler.

VideoStudio11 mam zaktualizowane (wczoraj).

Dodane 21.12.2009 (Pn) 9:15

Karta FireWire jest firmy NEC. W menedżerze urządzeń jak chcę uaktualnić sterownik (obojętnie, czy z online z neta, czy też z dysku) zawsze mam komunikat, że zainstalowany sterownik jest aktualny i OK.

Szukałem czegoś na stronie NEC, ale tam NIC NIE MA !

Ktoś pomoże ?