Brak sterownika?

Witam a więc rozchodzi się o znaki specjalnie typu !@#$%^&*()_+ i tu jest problem, że na przykład gdy nad “8” mam ( to wpisuje się klawisz wczesniej “*”,  przykładowa sytuacja wciskam shift+0 otrzymuje ) gdzie to powinno być na klawiszu numer 9 a na klawiszu zero znak powinien być znak równości którego nie ma za to jest ) ten znak. Opisałem jak się dało, mam nadzieje ze rozumiecie i pomożecie mi rozwiązać ten problem  smile.png

W ustawieniach zmień język klawiatury :wink:

jest na polski :confused:

A na pasku na dole też jest ikonka PL? Polski język klawiatury jako jedyny w systemie?

Klawiatura ustawiona na polski programisty ?

Załączam ss 

http://i.imgur.com/Em2vcsV.png

tak ustawiona na polskiego programiste.

Wywal ten angielski jeśli możesz

 

Ps. Jestem na screenshocie, jestem sławny :wink:

wywaliłem, ale nic nie dało ;/

A czasem NUM LOCK nie jest załączony ? Bo w niektórych laptopach jest właśnie taki układ jak opisywany problem.

Ja miałem podobny problem na moim laptopie, język na polski, klawiatura tak samo - a znaki jak były francuskie, tak są. Czasami Windows sam nie wie jaki układ klawiatury włączyć.

 

Nie wiem, spróbuj ponownie pobrać pakiet językowy polski, potem restart i test.

włączony/wyłączony nie ma różnicy nadal to samo

Skoro to niemiecka wersja klawiatury to na początek ustaw niemiecka, sprawdzisz w ten sposób sprawność jeśli pokryją się znaki.

No na niemieckiej dziala jak trzeba.

Może być problem, bo oni w typowej niemieckiej mają poprzestawiane znaki. Nie tylko “Z” <-> “Y” zamienione.

Mam tak laptopa anglika to ma 4 klawisze zamienione jeśli klawiatura polska.

 

Poszukaj w necie taki sam model laptopa, ale z uniwersalną klawiaturą i porównaj czy ma taki sam układ opisu na klawiszach.

Jeśli ma inny (nie mówimy o dodatkowych znakach językowych) to naklejki albo wymiana klawiatury.

http://www.amazon.co.uk/GENUINE-SVE1511A1EW-NOTEBOOK-LAPTOP-KEYBOARD/dp/B00FXTGSL8

tak jak wygląda tu jest ok, czyli trzeba by było klawe zmienić, nie wiem czy jestes sens, wole się chyba pomęczyć, ewt go sprzedam :smiley:

Zrób coś jeszcze…

Ustaw polską jak miałeś

potem naciśnij Shift + ctrl

Sprawdz czy zmnieniło

Bo

 

zzz )))

równa się po zmianie

yyy ===

aha dziala, z tym ze zamienilo mi sie y na z i na odwrot.

Z “Z” i “Y” nic się nie zrobi bo oni fizycznie mają QWERTZ a my QWERTY

 

Ale te na cyfrach itp już są OK ?

ta tyle ze nie działa ł,ą,ć itp 

działa ale jest pod nawiasami i innymi klawiszami już bez alt.

Dlaczego tak jest bo to klawiatura maszynistki, kiedyś wszystkie takie były w maszynach do pisania, dopiero era komputerów z US to zmieniła.

 

Tak jak się domyślałem ich typowa klawiatura to:

Tastatur_d.gif

 

A u nas

 

Tastatur_pl_prg.gif

 

Ale można by jeszcze spróbować popatrzeć w Bios, jaki tam język, bo w laptopie nigdy nie wiadomo czy nie zrobili tak, że ma wpływ na kontroler klawiatury.

Choć wątpliwe, bo oni klepią klawiatury maszynowo a tylko opisy się zmieniają w zależności od języka.

 

Ciesz się, że to nie laptop z chin :stuck_out_tongue: