Brak Sterowników = Brak Dźwięku :/

A więc, moja karta muzyczna to ABIT AU10 FM801, a sterowniki nazywają się Fortemedia fm801 (nie jestem pewien tych nazw). Powiecie zainstaluj sterowniki z xp, a tutaj niespodzianka instaluje, wszytko fajnie, ten programowy equalizer fortemedia zainstalowany(jest w trayu) ale jak wchodzę w niego to wywala komunikat że nie znalazł sterowników, tak samo widnows, nadal nie ma dźwięku bo sterowniki jakby się nie zainstalowały, instalowałem z 10razy różnych wersji sterowników, żaden nie działał. Vista? sterowniki do visty nie mogę nigdzie znaleźć, google kompletnie nic nie wyszukuje :/. Nie znam nawet strony producenta więc.

Aha jeśli w menadzerze urządzeń daje aktualizuj sterownik to oczywiście znajduje poprawny ale na dole pisze że nie znaleziono pliku i koniec nie działa dalej(Tutaj na innym forum, ten sam problem i z obrazkiem z menadzera urządzeń).

sprobuj tak:

Download the win2k/xp driver and use Winrar to extract it to a folder.

Obtain and copy

sbemul.sys

wdmaud.drv

msjstick.drv

mmdevldr.vxd

and copy them into the folder you extracted the win2k/xp driver into.

Windows Vista is different from previous versions in that all driver files that are referenced in the INF must be in the installation package. the xrefs from Win XP do not match the locations in Vista.

niestety ale nie rozumiem, wiem że te pliki mam skopiować ale gdzie?! Prosił bym o przerłumaczenie

ja tez nei rozumiem bo jak sciagnalem sterownik i wypakowalem to wszystkei pliki byly w jednym katalogu wiec nei wiem co ten gosc pisal… (ja nie mam takiej karty)

…ale instalowales poprzez panel / menadzera urzadzeń wskazując recznie wypakowany sterownik ?

Tak napisałem to w pierwszym poście, jeśli sterownik automatycznie był instalowany czy ja wybierałem gdzie zlokalizowany jest sterownik to owszem instalacja wszytko dobrze ale na końcu pokazuje się że się nie zainstalowało bo nie można znaleźć jakiegoś pliku :confused: Obrazek:

vistamuzycznawz6.jpg

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 15:09

aha, znalazłem stronę producenta(była napisana na cd z sterami), ale na stronie jest tylko jeden sterownik do mojej karty, nie do Visty, i na dodatek wersja tego sterownika to 1.0.(dodaje że sterowniki ze strony nie działają)

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 20:17

Problem rozwiązany, rozwiązanie to instalacja “głupiego” XP’eka.

Chyba moj drogi bedziesz musial poczekac na sterowniki do Visty… Ja po zainstalowaniu Visty nie mam zamiaru przesiasc sie na stare okna ;d Ale w Twoim przypadku tez bym tak zrobił. Odwiedzaj strone producenta regularnie moze umiescil juz stery…