Brak sterowników do dysków podczas instalacji systemu


(Mamut124) #1

Witam!

 

Dwa dni temu rozwalił mi się laptop -Lenovo g575. Gdy chcę włączyć komputer ukazuje mi się okno menadżera rozruchu systemu Windows. Piszę, że przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania, nic więcej nie mogę zrobić. Wiec wkładam plytykę z Win7 i zaczynam instalacje. Dochodzę do punktu gdy trzeba partycjonować dysk, gdy kiedyś instalując system nie miałem problemu, teraz wyskakuje mi błąd "nie znaleziono dysków. Kliknij przycisk Załaduj Sterownik. aby dostarczyć..."bla bla bla. Gdy klikam magiczne "załaduj sterownik" i klikam skanuj, wyskakuje mi kolejny błąd "Nie znaleziono podpisanych sterowników urządzeń. Upewnij się ze nośnik instalacyjny ... i tak dalej". Co mam zrobić? Pilnie potrzebuje tego laptopa. Z góry dziękuje za pomoc. 


(Aoc1024) #2

Witam...

Masz najprawdopodobniej uszkodzony dysk twardy, lub dysk wysunał się z niszy montażowej.


(Mamut124) #3

Własnie sprawdzałem go , znaczy niszę i wszystko jest dobrze. Dysk w biosie : Hard Disk      i tutaj jakieś numerki. Więc wychodzi na to, że go czyta. 


(tomek_sc) #4

Może dysk w biosie jest ustawiony na AHCI, wtedy windows lubi nie widzieć dysku. Jak tak jest spróbuj zmienić na IDE, może pomoże.


(Mamut124) #5

Mam ustawiony na AHCI ale nie mam innej opcji wyboru. AHCI lub taka jakaś angielska nazwa. I tyle. Inwestować w dysk nowy? 


(falcon89) #6

Compatibility?

 

Pobierz http://sendfile.pl/237344/Drivers.zip i wypakuj na pendrive.

Podczas instalacji systemu, w momencie wyboru dysku, kliknij Załaduj sterownik i wskaż folder z pendriva.


(Mamut124) #7

 Dokładnie Compatibilty. Pobrałem i zrobiłem tak jak kazałeś. Nadal ładując sterowniki wyskakuje błąd i nie czyta mi zupełnie nic. Dodam może zdjęcia, będzie bardziej wiadomo o co chodzi. 

 

 

Dodaje zdjęcia. 


(falcon89) #8

Sprawdź jeszcze ten sterownik http://sendfile.pl/237541/AHCI_AMD.zip

 

Jak nie zadziała to w biosie zmień AHCI na Compatibilty i spróbuj zainstalować system.


(Mamut124) #9

Zmieniłem na Compatibilty i nic. Sterownik też nie działa chyba zostaje mi wymiana dysku twardego nie sądzisz?

Zamówiłem nowy dysk twardy, zobaczymy za 2 dni :slight_smile:

Ok , dysk założony system zainstalowany. Tylko mam kolejny problem. Zainstalowałem sterowniki i przy ikonie w prawym dolnym rogu sieci WIFI mam czerwony krzyżyk. Nie mam pojecia o co chodzi. Wifi mam wlaczone(fn+f5). Lenovo g575.

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak