Brak sterowników do karty sieciowej / Sony Vaio


(Ejunit) #1

Nie wiem czy dobry wątek wybrałem zatem z góry przepraszam jak zły.

A prosił bym o poradę gdyż mam nowego laptopa firmy Sony Vaio. Po odebraniu go było dużo nieprzydatnych rzeczy bajerów etc. zatem po pewnym czasie postanowiłem zrobić formata, wszystko się udało, wszystkie sterowniki ładnie się wgrały prócz jednego a mianowicie kontrolera ethernet. (Sterowniki brałem ze strony producenta do odpowiedniego modelu) No i nie działa mi połączenie internetowe przez kabel. Podłączony mogę być tylko przez wifi do internetu, co nie było by jakąś wiekszą przeszkodą ale jednak potrzebuje czasem być przez kabel podłączony.

Co wgrać? jak to zrobić?


#2

Gancyf , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(system) #3

Podaj dokładny model laptopa i system operacyjny?


(Ejunit) #4

(system) #5

Dla systemu 64-bitowego może być potrzebny sterownik z tej strony: http://www.sony.pl/support/pl/product/S ... SI/updates Rozwiń pozycję Windows 7 i następnie pobierz z pozycji 10 od góry i zainstaluj, czyli Ethernet Driver 64 bit. Dobrze byłoby gdybyś sprawdzil, czy w systemowym Menadżerze Urządzeń masz jakieś wykrzykniki lub pytajniki.


#6

Tym razem zmieniłem, ale następnym razem będziesz musiał sam pomyśleć, to wbrew pozorom nie jest takie trudne.


(Ejunit) #7

Poraj, Ja właśnie brałem stąd wszystkie sterowniki, ethernet 64bit również. Instalacja przebiega jak ze wszystkimi innymi wszystko sprawnie i tak dalej ale po komunikacie do ponownego rozruchu komputera i wykonaniu tej czynności nie ma efektów - nie działa. Znajomi próbowali mi pomóc na wszelaki sposób ale bez skutków także.

Nadal bez zmian

Areh dziękuję i przepraszam. Nastepnym razem już będę wiedział ; )


(system) #8

Mam jeszcze jeden sposób na "oporne" sterowniki. Mianowicie musiałbyś wejść na stronę: http://www.ma-config.com/en Nie reaguj na reklamy, a jest ich tam kupa. Tam kliknąć Start the detection. Strona poprosi Cię o zainstalowanie niezbędnych ActivX dla Twojej przeglądarki i w końcu rozpozna Twój sprzęt. Bo problem może tu właśnie leżeć. Uwaga! Strona dość wolno chodzi! Następnie klikniesz pozycję MyDrives na tej stronie. Nastąpi zaproponowanie Ci aktualizacji sterowników, ale weź pod uwagę jedynie Ethernet. Będzie tam też uwaga, że nie masz zainstalowanego odpowiedniego sterownika. Obok będzie przycisk Download. Kiedy go klikniesz dla sterownika Ethernet, to przeniesie Cię na stronę pobierania. Pobierz i instaluj. Procedura jest nieco skomplikowana jak widzisz, ale jakby co, to pytaj. Mnie ta strona nie zawodzi.


(Ejunit) #9

Dzięki wielkie nareszczie zadziałało ; ) A tak się od niespełna 2 tygodni męczyłem nad tym.

Dziękuję ; D


(system) #10

Ale tym moim sposobem?


(Ejunit) #11

Tak Twoim Poraj ; )