Brak sterowników do komputera stacjonarnego

(Marcinek37) #1

zgubiłem płytę ze wszystkimi sterownikami do komputera i teraz nie wiem, skąd mam je zabrać

wiem, że aby wiedzieć, jakie sterowniki ściągnąć do grafiki, audio, usb itp. należy zainstalować everesta - to też uczyniłem, ale na jakie informacje mam zwrócić uwagę?

bo jeśli na nazwę płyty głównej, to jest taka: drivers Gigabyte Technology Co., Ltd. M61PME-S2

ściągnąłem do tego sterowniki z konkurencyjnej strony (akurat ta wyskoczyła mi w google jako pierwsza), tj. http://www.instalki.pl/sterowniki/downl ... ME-S2.html (wybrałem z selecty: Grafika dla winXP 32bit)

i sterowniki nie działają, wystarczy przesunąć lekko okienko windowsowskie, aby zobaczyć, że nie jest tak, jak przed formatem

(XMan) #2

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

--> Nazwa płyty głównej

--> Mikroukład płyty głównej

--> Ekran (Karta wideo)

--> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć:

danexc.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition

Rozumiem że masz system Windows XP, czy masz zainstalowany Windows XP Service Pack 3?

Aby zainstalować Windows XP Service Pack 3

to wcześniej musisz posiadać SP1 lub Windows XP Service Pack 2.

(MrBeckham666) #3

dokłądnie aida 64 użyj everest jest za stary:D

oczywiscie sterowniki znajdziesz na stronce producenta płyty głównej i karty graficznej:D

(Marcinek37) #4

dopiero lepsza wersja AIDY pokazała odpowiednie dane, pokazuję screena:

możecie mi podać linki do tego, co mam pobrać?

SP3 już mam zainstalowany, więc jeden problem z głowy

(XMan) #5

Zainstaluj kolejno:

1. Chipset

2. Sterowniki audio

1. Sterowniki do karty graficznej

2. DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

instalacja - kliknij aby powiększyć:

dxsetup.th.jpg

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer...

Po wszystkim sprawdź ponownie za pomocą AIDY jaka to jest dokładnie karta graficzna.

Podałem do niej sterowniki VGA, być może że inne będą lepsze...

(Marcinek37) #6

wszystkie sterowniki działają bez zarzutu! gdybym mógł, postawiłbym Ci piwo :slight_smile:

ale jedna rzecz mnie martwi, zainstalowałem sterowniki do adaptera wifi (TP-Link TL-WN821N), połączenie z routerem nastąpiło, mam 2/5 kresek, internet powinien spokojnie działać, ale działa minutkę (ma gdzieś 6mbit/s - sprawdzam na tym: http://www.orange.pl/speedtest.phtml) i nagle się urywa i nie działa w ogóle...

załączam screena: http://images.tinypic.pl/i/00350/49bcz7nvbpak.bmp

drugi komputer, który ma gorsze połączenie z routerem działa bez zarzutu - jaka może być przyczyna?

(XMan) #7

Sterowniki do karty sieciowej mogą być w sterownikach:

1. Chipset.

2. Karty graficznej.

3. Karty dźwiękowej.

Sprawdziłeś ?

(Marcinek37) #8

odinstalowałem wszystko, co było związane z TP-Linkiem, włączyłem ponownie komputer, wtedy włożyłem adapter do komputera, nie wyskoczyło żadne okienko, a zatem wszedłem do menadżera urządzeń i próbowałem aktualizować sterowniki do tego adaptera - system niczego nie odnalazł

gdy instalowałem wszystko to, o czym pisałeś wcześniej, nie było żadnego wyboru, klikałem tylko w next i wszystko się instalowało

wziąłem do ręki laptopa z zainstalowanym systemem XP, wszedłem do ustawień połączenia i wszystko było ustawione identyczne, różniły się one jedynie adresem IP (w moim laptopie było: 192.168.254.104, a w stacjonarnym kończyło się na 102)

przez chwilę w stacjonarnym miałem prędkość 21mbit/s i nagle znowu przestało działać... gdzie szukać problemu? w routerze?