Brak sterowników do Kontrolera magistrali zarządzania system

Witam!

Zrobiłem reinstalacje Windowsa XP i po zainstalowaniu go na nowo przy sprzecie o nazwie Kontroler magistrali zarządzania systemem wyskakuje znak zapytania nie ma sterowników w necie nic nie moge znaleźć po skanowaniu everestem wyskoczyło coś takiego:

da60d4f5ff32bd38m.jpg

Prosze o pomoc!

Udaj się na stronę producenta Twojej płyty głównej i tam szukaj sterowników.

Hej,

Niekiedy przy instalacji dodatkowych urządzeń z płyty głównej pojawia się problem - i trzeba sterowniki doinstalować ręcznie. :slight_smile:

Jaką masz płytę główną - na pewno oparta o układ nForce, ale jaka dokładnie??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co do płyty głównej tu są jej wszystkie parametry:

Sam szukałem sterowników na podstawie tych wiadomości ale niestety ni9c nie znalazłem!!

Dodane 15.09.2009 (Wt) 14:28

W końcu sobie sam poradziłem ściągnąłem sterowniki za pomocą programu Driver Genius Professional Edition!

Temat do zamknięcia!!

Hej,

Na dobrą sprawę - i na przyszłość - można to zrobić tak. Ściągasz sterowniki do chipsetu płyty głównej przeznaczone do Twojego systemu ze stronki producenta płyty głównej Epox- wypakowujesz je do folderu i nie uruchamiaj procesu instalacji. Następnie wchodzisz do menadżera urządzeń, kliknij na urządzenie z pytajniiem i wybierz kolejno: Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> zaznaczasz opcję Uwzględnij tą lokalizację w wyszukiwaniu i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników. Dla Kontrolera magistrali zarządzania systemem powinien być przeznaczony sterownik z katalogu SMBus - w nim domyślnie znajdują się sterowniki w archiwach ściąganych bezpośrednio ze strony nVidii (producent chipsetu).

Pozdrawiam,

Dimatheus