Brak sterowników do zintegrowanej karty muzycznej

Witam

Ostatnio formatowałem dysk i wgrywałem XP. Nie mam jednak dźwięku bo okazało się jednak, że nie mam płyty ze sterownikami do kary muzycznej.

Nie umiem sprawdzić jaka to karta, natomiast laptop to Asus VBI S96S Santa Rosa a chipset jakoś tak - Intel Mobile 965 Express Santa Rosa.

Ktoś potrafi mnie naprowadzić jak odszukać nazwę karty i sterowniki do niej?

Skoro to laptop to pod spodem masz naklejkę producenta informującą o modelu. Wejdź na stronę Asusa http://pl.asus.com i poszukaj do niego odpowiednich sterowników

kojot80 , zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informację z pozycji:

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

kurcze, dzięki chłopaki za podpowiedzi.

Zaraz po pracy wykonam wszystko zgodnie z instrukcjami.

Ściągnąłem ten sterownik do chipsetu ChipUtil ale jego nie daje się zainstalować. Po otwarciu pojawia mi się “System Information” z informacją Detected Chipset Intel® GM965 Expres Chpipset. Natomiast Everest wyświetla mi ze karta dźwiękowa to: Realtek ALC883 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controler. Gdzie mogę znaleść do n iej sterowniki. I jeszcze jedno, dziwne nie widzę w Evereście karty graficznej.

kojot80 , najpierw zainstaluj UAA Bus Driver.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Otwórz program Everest -> Komputer -> Podsumowanie -> pozycja:

-> Ekran (karta wideo)

Z tą kartą muzyczną to już to robię tak jak podpowiadasz … ale (wiem zastrzelisz mnie) jednocześnie mam problem z kartą graficzną NVidia Ge Force 8600M GS. Ściągnąłem już sterowniki nVidi 178.24 xp32 i 169.21 xp32 i za każdym razem gdy próbuję zainstalować mam komunikat: THE NVIDIA SETUP PROGRAM COULD NOT LOCATE ANY DRIVERS THAT ARE COMPATIBLE WITH YOU CURRENT HARDWARE. SETUP WILL NOT EXIT. Sam już nie wiem jakie stery mam wybrać do grafy.

OK udało Ci się, tzn mi a właściwie nam. Jest dźwięk, a postępowałem zgodnie z tym co mówiłeś. :smiley:

A możesz coś podpowiedzieć z tą kartą graficzną. Kolejny sterownik nVidii tym razem 163.75 okazał się niewłaściwy, ciągle to samo: THE NVIDIA SETUP PROGRAM COULD NOT LOCATE ANY DRIVERS THAT ARE COMPATIBLE WITH YOU CURRENT HARDWARE. SETUP WILL NOT EXIT :?:

Spróbuj zainstalować ten sterownik do karty graficznej.

Próbowałem zainstalować ale niestety pojawia się komunikat:

Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowanego oprogramowania. Instalator zakończy działanie. I nadal w kropie.

OK udało się równiez z kartą graficzną. Dla zaiteresowanych:

Na właściwy sterownik do 8600M GS w S96S natrafiłem na:

http://rapidshare.com/files/101362733/8600mgsXPs96s.rar

seba86mu jeszcze raz dzięki!!