Brak sterowników karty graficznej po przełożeniu dysku

(Mlodyszpaner) #1

Witam.

Przełożyłem dysk SSD z laptopa z karta graficzna Nvidia do laptopa z karta graficzna amd. Nie moge jednak zainstalować sterowników do AMD przez co laptop służy tylko do przeglądania internetu. Jakaś pomoc?

Dodam, że w raporcie dxdiag w sekcji ekrany nie ma amd lecz standardowa karta VGA

(Kociomisio) #2

Przekładanie dysku z zainstalowanym systemem to jest fatalny pomysł szczególnie między laptopami.

Zobacz lepiej co się dzieje w menedżerze urządzeń. 

(bachus) #3

I tak dobrze, że laptop bez problemu wystartował. Zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa do płyty głównej (chipsetu) i karty graficznej. Zrób to dla odpowiedniego systemu operacyjnego.

(Mlodyszpaner) #4

Robiłem tak i nic nie dawało. 

W menadżerze urządzeń jest wszystko tak jak powinno prócz karty graficznej. 

xd.png

(bachus) #5

Zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa.

(Mlodyszpaner) #6

Instalowałem, lecz bez skutków. Format był wykonywany.

(Dimatheus) #7

Sterii , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(bachus) #8

To bardzo mi przykro, nic więcej raczej nie uda się pomóc - nikt Ciebie nie będzie ciągnął za język:

• jaki dokładnie system operacyjny (32/64bit),

• jaki model laptopa,

• co dokładnie już instalowałeś,

• jaki dokładnie bład się pokazuje.

(Mlodyszpaner) #9

windows 7 64bit samsung rv515 sterowniki amd ze strony tego producenta, sterowniki ze strony samsunga, brak akceleratora 3d lub nieaktualne oprogramowanie karty graficznej.

(iHusky) #10

Opcjonalnie użyj Driver Solution Online i niech zainstaluje sterowniki, chociaż to dziwne że skoro zrobiłeś formatowanie dysku i zainstalowałeś na nowo system to nie chce zainstalować sterowników do karty graficznej?

Może po prostu ściągnąłeś złe sterowniki?

(Mlodyszpaner) #11

Amd E450-apu with radeon hd :wink: pobieralem ze strony amd program amd catalyst, który przed wymianą dysku miałem, lecz teraz nie chce działać.