Brak sterowników mysz bezprzewodowa

Witam. Piszę tutaj bo niestety ale nie mogę poradzić sobie z myszką bezprzewodową. Przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem co mogło by mi pomóc. Otóż kupiłem mysz, po podłączeniu portu do laptopa  wyskakuje okno instalacji sterowników i po chwili znika. W menadżerze urządzeń wyskakuje URZĄDZENIA INNE i pod tym 2,4 Keyboard Mouse lecz z żółtym wykrzyknikiem. Opis błędu to brak sterowników do uruchomienia urządzenia. Po próbie automatycznej aktualizacji niestety nie może znaleźć jakichkolwiek sterowników do tego urządzenia. Dodam jeszcze, że kupiłem drugą myszkę całkiem innego producenta i również mam ten problem, ale co najlepsze jak te obydwie myszki podłączę do starego notebooka wszystko działa jak należy. Walczę z tym już kilka dni no ale niestety skończyły mi się pomysły w biosie wszystkie porty usb włączone,  usługa urządzeń interfejsu HID włączona automatycznie, wyłączona możliwość zatrzymywania sprzętu w ramach oszczędzania sprzętu, próby automatycznej aktualizacji sterowników oraz wybierania z listy, myszki podłączane do każdego gniazda USB, wyszukiwanie odpowiednich sterowników na stronie producenta, baterie zmieniane i wciąż nic. Proszę o pomoc i z góry dziękuje za każdą podpowiedź. Myszki firmy Powerking a druga Trust. Pozdrawiam

 

Windows 8.1

Procesor Intel® Core™ i5-4200 CPU @ 1.60GHz 2.30 GHz

RAM 4,00

64- bitowy system operacyjny, procesor x64

 

Proszę zapoznać się z tą stronąa następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

 

Czyli, wygląda, że są niekompatybilne z systemem W8.1? i mogą nie pracować?

 

Napisz dokładny typ tych myszy.

Pierwsza mysz firmy Powerking model DS-2509 wyczytałem, że może nie być kompatybilna z Windows 8.1 lecz druga firmy Trust model WMS-111 na opakowaniu miała opis iż jest kompatybilna z Windows 8. 

 

No,ale Ty masz W8.1?

 

Jeśli działają poprawnie na starszym systemie, myszy są OK i mają tylko problem ze sterownikiem w nowszych systemach?

 

Mysz WMS-111 zrobisz tak na każdym porcie USB - najlepiej aby nadajnik był w porcie USB2.0.

 

Podłączony nadajnik do portu USB

Wchodzisz do menadżera urządzeń i PPM i odinstaluj tą mysz (inne urządzenie)

Teraz czyszczenie systemu np: Ccleanerem i zamknij system i start i niech ją ponownie zainstaluje.

Jak dalej problem wykonaj tak na każdym porcie USB.

 

Zrobiłem dokładnie tak na każdym porcie USB i dalej nic. 

 

Rozumiem, że porty USB sprawne? i inne urządzenia USB działają poprawnie?

 

A odpal jakieś Linuksa i zobacz na nim jak działają, wtedy będziesz wiedział, czy problem ma laptop, czy system?

 

Jak system, to wtedy myszy, które są zgodne z W10.

Porty sprawne na 100%. A co do Linuxa to niestety ale nie jestem fachowcem w dziedzinie komputerowej i jest mi to obce. Jestem zwykłym użytkownikiem.

 

https://www.google.pl/search?q=linuks+bootowalny+z+płyty&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=fs&gws_rd=cr,ssl&ei=yeYNWKCaMoS8swHOt4OwAg

 

Poczytaj.

Poczytałem ale naprawdę jestem laikiem w tych sprawach. Jeśli nie ma innego sposobu na pomoc w tej sprawie no to niestety ale będę próbował gdzie indziej.