Brak sterowników na płycie pod 64 bit do win7

Witam, mam pytanie. Jutro będę odinstalowywać Win 7 Home Premium 32 bit i instalować będę Win 7 proff 64 bit.

Temat jest banalny bo wiem, że mogę ściągnąć z internetu sterowniki. Ale zapytam, kompa kupowalem w roku 2010 i nie widzę na płytach folderu ze sterownikami pod x64 , kiedyś tak było, teraz są inne nazwy. czy jest możliwe, że sterowniki są tylko dostępne z neta pod 64 bit?

PS. Nie instalowałem nigdy wersji 64 bit więc proszę o wyrozumiałość niż zakładać , że jaki to ja głupi jestem lub inaczej. Chce się upewnić:)

Zawsze instaluj sterowniki z sieci, nie starocie z dołączonych płyt

Podaj dokładną nazwę płyty głównej, karty grafiki (np. programem CPU-Z) oraz ewentualnych innych kart rozszerzeń zainstalowanych w komputerze.

PS - proces instalacji systemu 64bitowego niczym się nie różni od instalowania x86 :slight_smile:

Płytę główną mam Gigabyte a dokładna to: ga-ma770t-UD3P, Karta graficzna Ati Radeon 1GB 5770 HIS DVI HDMI DP(PCI-E)

Podałem tak, bo jestem na innym kompie, dlatego nie daję zrzutu z CPU-Z. Poza tym mam muzyczna Creative, telewizyjna hybrydowa DVB-T. Ale stery znajdę w necie jak na płycie nie będzie. Tylko dziwie się, że na płycie od płyty głównej nie ma folderu x64 a same inne nazwy.

Kurde, w złym dziale dałem temat.

sterowniki do płyty Masz tutaj (sprawdź tylko rewizję płyty) http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

a do Radka tu: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … sta64.aspx

Rewizja? Płytę mam z Socket AM3 więc ściągnę stery mimo, że dałeś linka. Dużo jest tego do pobrania:) Dzięki za linki.

hatezit , tu nie chodzi o Socket. Rewizja to tej taki numerek. Jak spojrzysz na płytę, to obok nadruku z modelem zobaczysz napis rev. i numerek - i ten numerek to będzie właśnie rewizja. Po prostu producenci płyt glównych robią tak, że jak wprowadzają jakąś poprawkę w danym modelu, to po prostu wypuszczają go pod kolejnym numerkiem rewizji, np. płyta ma rewizję 1.0, producent poprawi sekcję zasilania i wpuszcza poprawioną płytę pod rewizją 1.1. To samo z płytami Asrocka pod procki SandyBridge - Intel wypuścił wadliwy chipset, to po udostępnieniu przez Intela chipsetu wolnego od wady Ascrock we wszystkich modelach z wadliwym chipsetem wymienił chipset na sprawny i zaczął je wypchać dodając do modelu rewizję B3 bodajże i dzięki temu oznaczeniu użytkownik kupująć płytę widząc to oznaczenie wie, że płyta posada już sprawny chipset, a nie ten wadliwy, tak więc generalnie tu chodzi o to, żeby można było odróżnić pierwotny model danej płyty, od tego poprawionego.

Aha, o to chodzi, no ale nie będę otwierał obudowy. Wystarczy że ściągnę stery do mojej płyty i tyle. Ważne aby zgadzały się sterowniki z architekturą. A rev mam 1.0 sprawdziłem w dokumentacji.

No to jak mamy rewizję płyty to pobieraj stery z tej stronki: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Pobrałem i mam na penie:) Zastanawiam się czy Total Media 3 ruszy na 64 bitowej no i czy stery pójdą bo karte mam LifeView Hybrid ale zobaczę później jak system zainstaluje. Teraz na dysk D przeniosę pliki. A na płycie od karty graficznej od sterowników mam napisane Windows 7 support czy to oznacza że mogą tam być do x64 stery?

Total Media działa na Win7 x64 jako aplikacja 32bitowa (podobnie jest i na Windows 8 x64);

Sterowniki do LifeView Hybrid znajdziesz na stronie producenta http://www.notonlytv.net/download_external.html

Support Windows 7 oznacza wsparcie dla systemu a czy są zawarte sterowniki dla x64 to inna inszość :slight_smile: Pobierz ze strony ATI i będzie po problemie;

Sterowniki mogą być w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Ogólnie o wyszukiwaniu i aktualizowaniu sterowników: bluescreen-windows-t489660.html

brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602

Co do używania systemów 64-bitowych piszę nieco tutaj (raczej pozytywne doświadczenia): windows-x64-czy-x86-t491075.html

Gdybyś miał problem z instalacją (mimo że - tak jak koledzy mówią - instalacja systemu 64-bitowego nie różni się niczym od instalacji systemu 64-bitowwego), to przejrzyj ogólnie punkt 5 w mojej pierwszej wypowiedzi w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html#p3098089

Na przyszłość, gdy wszystko jest w porządku wykonuj kopie zapasowe. Proponuję narzędzie Paragona: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (instrukcja w PDF: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html). Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Zainstalowałem system i nie sądziłem, że zajmie nie całe 20 min. TotalMedia działa ale jak na wersji 32 bit mam ten sam problem, ekran startowy TotalMedia źle wyświetla. Jak miałem na 32 bit to wcześniej dobrze wyświetlal ale w ostatnich tygodniach źle ale mniejsza z tym Totalem. Zastanawiam się czemu IE8 zawiesza się po odpaleniu. Chcialem zaktualizowac do noweszej wersji, ale to nie oznacza, ze wolę IE. czeka mnie teraz instalacja Xampp, 3 przeglarek, phpdesigner7, netbeans, i wiele programów:)

Spróbuj zaktualizować IE przez Windows Update. Poza tym, masz wieczór z głowy. :wink:

No wczoraj zainstalowałem ale obejrzałem sobie film, jutro jeszcze kilka programów zainstaluję. Zastanawiam się czy jest program, który robi paczkę programów i automatycznie je instaluje.

Jeszcze jedno, wersja 64 bit nie zajmuje 20 GB jak to podaje Microsoft. Po instalacji systemu bez sterów zajęte było 14-15 GB, a ze sterami nie całe 16GB:)

ad. 1 Jeżeli masz zacięcie, to możesz stworzyć instalację nienadzorowaną, która od razu instaluje programy

autimatyczne-wgranie-programow-przy-instalacji-windowsa-t494535.html

Prościej jest utworzyć kopię zapasową systemu, który posiada już zainstalowane programy i sterowniki. Szczegóły: kopia-zapasowa-systemu-dysku-mozliwe-t495321.html

ad. 2 Zapewne zależy to od edycji. 64-bitowy Windows 7 Home Premium RTM (bez Service Packa) po instalacji zajmuje około 10 GB.

image_id: 4738

Dla porównania, 64-bitowy Windows 7 Home Premium SP1, zainstalowane programy i sterowniki, używany kilka miesięcy.

image_id: 4739

Pozdrawiam.

Ja wczoraj instalowałem Windows 7 Proffesional 64 bit OEM :slight_smile: I fakt, nie potrzebnie martwiłem się sterownikami, że nie pójdą bo te 32-bitowe też poszły. Tylko od płyty zainstalowałem pod 64 bit i żadnych błędów nie mam.

Teraz planuje zakupić kolejne 4GB RAM :slight_smile: Aby mieć 8GB.

Owszem, i wiem że mogę z systemem zrobić aby były programy np: nLite. Mi jednak chodzi o samą paczkę z programami bez systemu;)

Nlite nie do 7, tylko XP. Do modyfikacji 7 jest RT7lite, ale używanie go na oryginalnym systemie to jest zły pomysł, bo można się pożegnać z legalnością systemu, ponieważ program ingeruje w pliki systemowe, a licencja Windowsa zabrania tego.

Wiem, dlatego pisałem o programie, który tworzy paczkę programów i je instaluje.

Oj, w tej dziedzinie nikt Ci raczej tu nie pomoże. Prędzej szukaj pomocy na forum Windowsa MX - tam są ludzie specjalizujący się w modyfikacji Windowsa, tak więc ktoś powinen podpowiedzieć Ci co i jak. Generalnie jest to ciężka sprawa, bo przeba znać przełączniki cichej instalacji, które właśnie choćby nawet dzadą możliwość automatycznego “klikania” dalej i problem jest w tym, że przełączniki różnią się w zależności do instalatora i problem też jest w tym, że są programy, które posiadają instalatory napisane przez programistę, który napisał dany program i w tym momencie już niestety nie idzie ustalić przełącznika automatyzującego instalację. Wiem tyle, że problem można rozwiązać przy użyciu AutoIt… Ja kiedyś próbowałem coś takiego żeby właśnie instalator XP wgrywał mi programy to na 4 programy udało mi się zintegrować 2. Pozostałe dwa albo się nie instalowały, albo instalacja dochodziła do momentu instalacji zintegrowanego oprogramowania, czyli trzynastej minuty i mogłem sobie czekać nawet 4 godziny i może nawet jeszcze dłużej i instalacja nie chciała ruszyć dalej. Kiedyś kurde na spryciarze.pl znalazłem poradnik, że wchodziło się na jaką stronkę, wybierało się programy i wtedy była generowana paczka która po uruchomieniu z automatu wrzucała wszystkie programy, ale kurde nie pamiętam jak ta strona się nazywa, ani tez nie jestem już w stanie znaleźć tego filmu… :confused: Jeżeli znajdę to podam Ci linka.

Dodane mniej niż minutę temu

Przyszedł mi jeszcze do głowy taki sprytny myk. Tutaj z pomocą może przyjść narzędzie imageX, mianowicie można tak zrobić, że wgrac czystego Windowsa, wgrać na partycję systemową dane oprogramowanie i wtedy przechwycasz jej zawartość do obrazu wim. Następnie robisz iso płytki Windowsa, poprzez isobuster lub inny program tego typu podmieniasz obraz wim Windowsa, instalujesz Windowsa i gotowe - już masz system ze sterownikami i wszystkim co sobie wcześniej zainstalujesz.

Dodane mniej niż minutę temu

Instrukcja przechywtywania partycji systemowej do obrazu wim: http://www.techit.pl/Artykuly/Tworzenie … ,1070.html

Wydajemi się, że przydatne będzie jeszcze to: http://www.techit.pl/Demonstracje/Dosto … ,1877.html

Dodane mniej niż minutę temu

Tworzenie obrazu iso WInPE: http://www.techit.pl/Artykuly/Tworzenie … 0,624.html

Dodane mniej niż minutę temu

Potwierdzam działanie mojego sposobu. Zainstalowałem totalcommander, przechwyciłem partycję do obrazu wim i Windows pięknie zainstalował mi się razem z totalcommanderem i nawet z już utworzonym przeze mnie kontem użytkownika Piotr - jakbyś chciał tego uniknąć, najprawdopodobniej musiałbyś skorzystać z trybu audytu, czyli po instalacji systemu jak pojawi się ten kreator gdzie pyta o aktualizację, strefę czasową, tworzy się konto użytkownika itd. wciskasz jednocześnie control,shift i F3. Więcej szczegółów możesz znaleźć przy użyciu googli. Pamiętaj tylko, że przy tworzeniu obrazu wim musisz dodać przełącznik /flags “Ultimate”, w przeciwnym razie instalator nie wykryje obrazu.