Brak sterowników - nie działają komponenty MOBO

Cześć. Parę dni temu po przywróceniu komputera ze stanu hibernacji nie działała mi klawiatura i myszka (obie są na USB). Na szczęście w zanadrzu posiadam klawiaturę i myszkę PS/2, które zadziały. System postawiłem w marcu i od tego czasu z niego korzystam. Wcześniej miałem XP, który nadal jest zainstalowany i z którego aktualnie opisuję mój problem. Mianowicie odkryłem, że nie działają żadne urządzenia USB - nie wykrywa ich, ponadto system “nie widzi” kart sieciowych i dźwiękowej. Jak zainstalowałem w marcu 7, nie było potrzeby instalowania żadnych dodatkowych sterowników - system sobie sam wszystko skonfigurował - począwszy od myszy i klawiatury, skończywszy na elementach MOBO (karty sieciowe Ethernet, dźwiękowa itp.) i GPU oraz bezprzewodowej Pentagramu. Jedyne co musiałem wpisać to odpowiednie hasła, by wszystko działało. Nagle mi wszystko przestało wykrywać (za wyjątkiem PS/2). Dodam, że na XP wykrywa wszystkie urządzenia bez przeszkód. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże odzyskać sprawność systemu.

Wersja systemu: x64

CPU: Intel C2D E8400 (niepodkręcany)

GPU: Gigabyte 9800 GT 512 MB

MOBO: Gigabyte: EP45-DS3R

Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam

Czy wszystko jest OK w Menadżerze Urządzeń? Nie ma znaków zapytania lub wykrzykników przy którymś z urządzeń ?

w menadżerze urządzeń odinstaluj kontrolery usb, potem restart i spróbuj podpinać urządzenia.

Nie byłem w stanie wcześniej odpowiedzieć, bo uczyłem się do egzaminu.

Przy wszystkich kontrolerach sieciowych, USB i dźwiękowych są wykrzykniki. Odinstalowałem i zniknęły przy kontrolerach dźwięku oraz sieciowych. Przy usb nadal są. Patrzyłem teraz tylko w trybie awaryjnym, ponieważ przy normalnym nie mogę się zalogować (wpisuję hasło i trwa ładowanie, które się nie kończy). Jeszcze takiego problemu nie miałem wcześniej i zastanawiam się, czy nie naprawić systemu (nie wiem czy jest taka opcja - XP i Vista miały).

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.