Brak sterowników plug&play

Przypadkiem usunąłem wszystkie sterowniki plug&play, nie działa myszka i klawiatura po uruchomieniu systemu (W opcjach UEFI działa myszka i klawiatura). Przywracanie systemu z płyty nie działa(jakiś komunikat o braku włączonej jakiejś opcji, punkty przywracania są).

Opisz dokładnie w jaki sposób to zrobiłeś.

Jaki to komunikat i o jaką opcje chodzi ?

Nie wiadomo na jakim poziome rosyjskaja aplikacyja dokonała zniszczeń.

Sprawdź na live cd czy w folderze windows/system32/drivers

czy masz następujące pliki:

i8042prt.sys

usbuhci.sys

USBSTOR.SYS

usbhub.sys

kbdclass.sys

kbdhid.sys

mouclass.sys

mouhid.sys

Następnie w windows/system32/inf

keyboard.inf

msmouse.inf

Z 1 punktu wszystko jest

 

Folder inf mam w Windows\inf nie w Windows\system32\inf ale pliki są

To nie dobrze…Obawiam się (mogę się mylić) że została wykasowana zawartość rejestru z klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services w którym są przechowywane informacje o urządzeniach skojarzonych z odpowiednimi sterownikami…

Jeżeli tak jest to jest duży problem…bo odtworzyć zawartość nie jest łatwo (jest to wykonalne) - trzeba by edytować rejestr offline = podmienić klucze z backupu rejestru.

Wykonaj rozruch z płyty i sprawdź czy masz dostępną opcję Uaktualnienia/Upgrade: https://www.youtube.com/watch?v=RC_5eb9wTfk , w ten sposób wykonasz instalację naprawczą, bez utraty danych.

Tak , moja pomyłka.

Opcja upgrade jest dostępna tylko z poziomu windowsa, bez myszki/klawiatury nie jestem w stanie wybrać tej opcji.

Nie wiem do jakiego stanu cofnie się konfiguracja, bo to zależy w jakim czasie został utworzony backup rejestru ale zrób tak :

Boot z płyty > Napraw komputer > Wiersz polecenia

wpisz:

kliknij Enter, następnie wpisz :

kliknij Enter.

Za C może być potrzeba podstawić odpowiednią literę (w cmd : diskpart > enter , potem list volume > enter).

Zamknij wiersz polecenia, wyjdź i uruchom ponownie kompa.