Brak sterowników po formacie win7

Witam

Dziś rano z powodu ciągłych zwiech i powolnego działania kompa zdecydowałem się na format. Wsadziłem oryginalną płytę Win7 home premium i rozruszałem ją z biosu. Po formacie wszystko ok. Za wyjątkiem że nic nie wykrywa:/. Nie widzi karty sieciowej przez co nie mogę podpiąć się do domowego wifi ani podłączyć 2 monitora. Niestety w tych sprawach jestem dość słaby :(. Domyślam się że to wina braku sterowników, jednak nie mam pojęcia jakie i do czego zdobyć. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Edit: poprawione :slight_smile:

Podaj pełną nazwę laptopa oraz czy system jest 32 czy 64 bit.

Alarnik , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Trzeba zainstalować sterowniki. Zobacz moją wiadomość w tym temacie: sterowniki-msi7309-t502399.html lub tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html (część “Zaopatrzenie się w sterowniki”) a jeżeli nie będziesz mógł sobie sam poradzić, to daj znać, spróbujemy razem. W takiej sytuacji pobierz http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html, uruchom i w HWiNFO wybierz Raport - Create, przeklej raport do posta albo umieść na stronie http://www.wklej.org/ i podaj w poście link. Albo podaj model laptopa, może ona znajdować się pod spodem. To drobny problem, damy radę. :wink: Pozdrawiam.

http://www.wklej.org/id/835080/ Proszę oto raport mam nadzieję, że o to chodziło.

Z Twojego raportu HWiNFO32:

Tutaj wszystko znajdziesz:

http://www.dell.com/support/drivers/us/ … /xps-l702x

Kilka uwag:

1. Najpierw instalujemy sterowniki do chipsetu, do grafiki, a potem do reszty podzespołów, czyli sprzętu sieciowego itp.

2. Trzeba uważać na przykład na sterowniki do kart sieciowych. Bo przykładowo sterowniki do karty Wi-Fi nie zainstalują się wszystkie, tylko jeden. Chodzi o to, że dany model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadamy przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się. Bo po prostu nie mają do czego.

  1. Instalowanie sterowników: albo szukamy pliku setup, install itp. Albo naciskamy logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarty Menedżer urządzeń >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na urządzenie, do którego chcesz zainstalować sterowniki i wybierz opcję instalacji albo aktualizacji sterowników >>> postępuj według wskazówek instalatora w ten sposób, aby wskazać na dysku miejsce gdzie są sterowniki, które pobrałeś.

  2. Po wszystkim naciskamy logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarty Menedżer urządzeń. Czy nie ma żadnych żółtych pytajników?

Daj znać o rezultatach. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Jeżeli mam tam kilka “Zalecanych” to instaluje do np grafiki wszystkie czy konkretny jeden?

Wszystkie są rekomendowane,ale nie wszystkie zainstalują się. :slight_smile:

Po ciężkich bojach wkońcu się udało! Dziękuje BARDZO za pomoc!