Brak sterowników podczas instalacji Windows 10 na Dell Optiplex 3020

Cześć, staram się zainstalować windows 10 na komputerze Dell Optiplex 3020, ale instalator pokazuje mi, że brakuje mu sterownika do obsługi dysków twardych, więc nie mogę wybrać żadnego dysku podczas instalacji…
Próbowałem pobrać driver z strony wsparcia technicznego firmy Dell, ale no bez reultatow, po wypakowaniu pliku, który pobrałem na zewnętrzny pendrive niestety dostaje komunikat, że nie odnaleziono drivera…
Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć co mogę zrobić by ten sterownik dodać właściwie? W bios pokazuje się podpięty sterownik i nie ma z tym problemu…

Niestety po wielu próbach stoję w miejscu…

Czytałem temat: https://www.dell.com/community/en/conversations/inspiron/windows-setup-doesnt-detect-sata-hdd-and-is-asking-for-drivers/647f8350f4ccf8a8de220145
…ale dalej stoję w mijescu…

Instalator pokazuje tylko, że nie widzi dysku twardego. Ten sprzęt ma chipset Intel series 8 - Windows 10 posiada własne sterowniki do niego. Jesteś pewien, że dysk (w ogóle sprzęt) jest sprawny - on ma już swoje lata?

Końcowo po wielu próbach okazało się, że instalka windowsa na pendrive była chyba zepsuta, nowy pendrive i poszło bez problemu :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.