Brak sterowników SATA przy instalacji windows XP

Moj windows dziwnym zbiegiem okolicznosci stracił jeden z plików i wymagał naprawy. Tak więć włożyłem płytę z Windowsem XP z sp2 , zrestartowałem kompa bo chciałem włączyć naprawianie systemu lecz gdy włączyło mi się już okienko gdzie było do wyboru albo instalacja systemu albo naprawa albo coś jeszcze to kliknąłem naprawę systemu, czyli przycisk R i wyskoczyło pole w którym pisało o tym, że Windows nie wykrył dysku i partycji i żebym sprawdził czy wszystko jest prawidłowo podpięte… Czytałem że ponoć trzeba zainstalować jakieś sterowniki SATA lecz ani nie wiem jaki to ma być sterownik ani skąd go pobrać… oto Nazwa płyty głównej MSI PM8M3VH/MS7211 VIA a tu nazwa dysku twardego SAMSUNG HD160JJ SCSI Disk Device (160 GB, 7200 RPM, SATA-II). Z gory dzieki za pomoc!

Musisz znaleźć odpowiedni sterownik SATA dla kontrolera dysku a następnie najlepiej zintegrować go za pomocą nlite z WIndows XP

Problem w tym że ani na stronie producenta plyty ani producenta dysku nic takiego nie odnalazlem. Slabo sie w tym orientuje wiec moze cos przeoczylem. Gdybys był laskaw podac jakiegos linka bede wdzieczny!

http://pl.msi.com/index.php?func=downloadindex Wybierz szukanie ręczne…Płyta główna.procesor Intel…lub AMD

O sa dzieki! mam nadzieje ze to pomoze;) a jak ma wygladac to integrowanie tego z plyta XP nie wystarczy tego z dyskietki dac?

Można z dyskietki,jeśli nie załapie to Nlite.

arteneus , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978