Brak światłowodu czy można coś podziałać by jednak był?

Może jeszcze komuś uda się przyszpanować światłem, ale wiesz - w profesjonalnej pracy (np. CS-GO), liczy się niski PING, najlepiej niższy niż do localhost, a jeszcze lepiej ujemny! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Chyba bardziej kwestia ceny (40zł za 300Mb/s to jest mega dobra cena, w UPC jest już mniej kolorowo) i czy jest cień szansy. Obecnej oferty i tak bym nie chciał wypowiadać, bo jest za dobra:).
Póki co wystarcza mi to 60Mb/s (podpięte 7-8 urządzeń po kablu i 3-4 po wifi), ale za 20 lat może już to być tym czym dziś jest 512Kb/s. A nie widać progressu wśród operatorów. Są szybsze oferty, ale jest straszenie limitami transferu. W tym te niby takie rewolucyjne 5G…

Niewielki wpływ. Do routera 1-3 ms z końcowego urządzenia, przez 2 routery.

tu jest 13ms, ale online gram w co najwyżej Quake 3.

To tylko informacja, że istnieje taka możliwość zestawienia łącza, a nie konieczność. Jeśli ci wystarcza, to ok.

To był żart, beka z dzieci, co płaczą o ping w ceesie.

[…] po drugie stronie jest blok z orange ftth, vectra i całą resztą. Jednak tutaj UPC obsługuje 5 budynków na całej ulicy […]

Można zapytać w tych firmach, czy jest w planach choćby wstępne rozeznanie na twoim terenie.

Póki co wystarcza mi to 60Mb/s (podpięte 7-8 urządzeń po kablu i 3-4 po wifi)

Jeśli przy jednoczesnym podłączeniu tych wszystkich urządzeń do sieci LAN / routera nie ma problemów z działaniem sieci to nic więcej nie uzyskasz. Chyba, że router to jakiś antyk i lubi się przytkać, ale to już byś przecież zauważył.

Wyobraź sobie ze to jednak za mało.
Juz dodałeś jedna rzecz ale zapomniałes o najważniejszej.

Jak zwykle czytasz po łebkach, jesli tak montujesz to aż strach sie bać.

Huawei B535 2100+2600 agregacja + 2 switche za 30zł. No w tym momencie pada i muszę otwierać okno by mieć te 60Mb/s…

Każda firma odpowiada tylko że zasięg jest stale powiększany, że kiedyś może budynek podłącza lub nie - raczej na nie. Operatorów interesują tylko budynki nowobudowane.

Załóż zewnętrzny, albo wpakuj w obudowę hermetyczną i daj anteny kierunkowe.

W Warszawie, 200 metrów od nadajnika?:slight_smile: Ale faktycznie mocno zwolniło ostatnio:(

Czasami tak, zwłaszcza jak jest gęsto od nadajników. Np. w segmentach na Marii Bohuszewiczówny znam firmy, którym musiałem na dach wyciągać routery, bo w środku ciągle zrywało, spadał transfer itp. a przecież nadajniki blisko.

55 Mbps (…) Za 20 lat (…) jak 512 kbps dzisiaj.

Za 20 lat to może w końcu będzie u ciebie światłowód.

Wtedy nie będzie trzeba czekać na 6G z przepustowością 1 Gbps i więcej jako zamiennik dla „kablowego” łącza.

Mało realne że będzie.

To chyba było zwykłe przeciążenie BTS, teraz bez problemu osiąga 50-60Mb/s przy zamkniętym oknie mimo padającego śniegu. Na innej SIM normalnie ten modem wyciąga 100-120Mb/s. Te wszystkie 5G, 6G mogą mieć tylko sens jak nie będzie limitów transferu.

Cześć.

Ja nie pamiętam ile lat temu w T-Mobile jako stały klient zgłosiłem się tzn swoją lokalizacje do programu Polska Cyfrowa. Nie wierzyłem, że dożyje światłowodu. Nagle pod koniec 2019 roku przed PAndemia pojawił się koleś od INEA z ulotką, że będą robić w ramach tego programu. Gdybym się nie zgłosił sam, pytając T-Mobile o to pewnie bym nie dożył.

1 polubienie

Kiedyś orange miało gotowe plakaty do wieszania na klatkach by ludzie się rejestrowali, ale już się z tego wycofali a link z plakatu już nie istnieje.

Na tej stronie dwa budynki na ulicy są w trakcie realizacji.

Generalalnie mam wywalone na te prędkości, aczkolwiek jednak płacę za 60Mb/s nie małą kasę.
W Większości przypadków to 50-60Mb/s jest zbędne, a bardziej potrzebne jak pobieram ciężkie pliki, co często robię po prostu na laptopie bo mniej prądu żre. W porównaniu do Neostrady to i tak jest F1.


Ja mam od końca lipca uruchomiony światłowód i korzystam, a poza INEA żaden inny operator nie widzi tego bo na stronach polska cyfrowa z tym projektem cały czas widnieje w Realizacji. Pewnie papierologia. Poza tym każdy inny operator musi płacić INEA za utrzymanie łączą więc to, ze majką asymetryczne 600Mb/s/100 Mb za 69 zł traci znaczenie bo inni doliczyć muszą minimum 20 zł za utrzymanie łączą. Więc jak INEA dala symetryczne 600Mb za 89,90 z publicznym IP to nie ma sensu myśleć o zmianie czy rzucanie się na promocje jak kiedyś w T-Mobile pół roku za darmo. Może za dwa lata się to zmieni, aczkolwiek wątpię bo nie wiem czy jest drugi operator z symetrycznym światłowodem dla domu w Polsce, przynajmniej nie mogę znaleźć ofert konkurencyjnych dla INEA. Druga zaleta, ze można podpiąć swój router, a nie te badziewie Tilgin co dają za darmo i działa po automacie bez ustawiania loginów VLAN itp.

LTE miałem od 2012 roku. Najpierw Play, najgorszy w jakości usługi, potem Orange, a potem przez chyba 4 lata T-Mobile właśnie do 60Mb/s bez limitow transferu.
Mija pół roku i jak w pracy jest LTE stwierdzam, jak ja mogłem z tego LTE spokojnie korzystać w porównaniu. teraz. Wszystko lata w 4K HDR, streaming tylko mieć i chcieć oglądać :slight_smile: * K nawet odpalane na komputerze samo wymuszenie 8K na YouTube mimo, ze monitor full HD, ale to komputer robi down rozdzielczość, a z YT leci 8K i zasuwa, tylko mieć TV do tego :slight_smile:

https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/o-programie/dostep-do-szybkiego-internetu/

Zajrzyj na tą stronę, gdzieś na tej stronie można się zgłaszać.

Jako ciekawostkę u mojego brata w drugiej wsi jakieś 1-2 km dalej kładą światłowód u niego gmina nie pozwala, ale wydala zgodę na 5G co dla mnie jest bezsensu totalnie.

Operatorzy w tamtych latach dostali bardzo spore dotacje na dostarczenie światłowodu, gdzie się tylko da. Dlatego było to realizowane nawet na dosłownym „zadupiu”. Chociaż u siebie na takie cuda nie liczę nawet, bo by musieli to ciągnąć z 3-4 kilometry dla jakichś 20-30 budynków porozrzucanych tu i ówdzie. „Nielimitowanego LTE” to mi nawet T-Mobile nie chce dać. A radiówka to jak Yakii wyżej podsyłał screena, jaka to cudowna oferta. Szkoda gadać.

1 polubienie

Wpisz sobie Kalinówka lubelskie na mapach Google, tam wpisujesz Kalinówka, Polska i to wybierasz, możesz kod pocztowy 21-0409 dopisać dla dokładności. Zobaczysz drogę wzdloz ekspresówka S17 w stronę Zamościa z Lublina i za tą droga właśnie za ekranami jest wieś. Światłowód robiła firma z Chełma i od Chełma je ciągnęli dlatego im tyle lat zeszło, a robił to operator lokalny z Chełma na zlecenie INEA, który dla INEA świadczy usługi jak np TV HiWay. Bo zanim wkopywali w 2019 roku był gość z tej firmy, kierownik z mapką budowy zatwierdzoną przez nasza Gminę. Co dwa domy postawiona jest skrzynka przy drodze Fibee INEA. Z tego co wiem nie wszyscy się zgodzili, żeby im kopali, szczególnie jak domek za domkiem, na wspólnej drodze wjazdowej i nie wszędzie przez to do domów podłączone, ale to już kwestia moim zdaniem głupoty ludzkiej skoro robili za darmo, ja chciałem 10 metrów dalej za dom to 100 zł dopłaciłem za kabel i robotę.