Brak sygnału cyfrowego z karty na monitor

Sprzęt

Monitor: MAG INNOVISION LM705

Karta: Sapphire ATI Radeon HD 6750 1GB

System: Windows 8.1

 

Mam monitor podłączony kablem D-Sub przez przejściówkę do gniazda karty DVI. Gdy podłącze normalnie monitor do D-Sub to nie ma sygnału. Tak samo gdy podłącze kabel DVI pod gniazdo w karcie DVI to też nie mam sygnału. Kiedyś monitor zadziałał po kablu DVI - jak to nie mam pojęcia. 

Jeśli karta graficzna i monitor działają poprawnie to powinny oba połączenia działać, rozumiem używasz kabla DVI-DVI ze złączem DVI-I (patrz w wikipedii/google) i przejściówki DVI-D-Sub ze złączem DVI-I lub DVI-A (wszelkie kombinacje z kablem HDMI przy podłączaniu do złacza D-Sub w monitorze nie zadziałają).

Może być tak że jeśli twoja karta ma tylko złącza cyfrowe (DVI; HDMI) i nie ma analogowego złącza to może ona nie wysyłać sygnału analogowego (powinna ona mieć wtedy złącze DVI-D) ale cyfrowe połączenia DVI-DVI powinno zadziałać.

Czy sprawdzałeś czy karta w ogóle działa? Masz do niej podłączone coś jeszcze, jakiś inny monitor/tv?

Jeśli masz coś jeszcze podłączone to może tamten monitor się ustawił jako domyślny główny, czasem tak się dzieje że przy podłączeniu jednego monitora złączem analogowym i drugiego złączem cyfrowym ten połączony cyfrowo ustawia się jako główny (miałem taki przypadek z jedną kartą że komunikaty POST, BIOS i ekran bootowania zawsze wyświetlały się tylko na TV podłączonym cyfrowo a na monitorze głównym podłączonym analogowo był czarny ekran aż do startu systemu nawet mimo ustawienia go w systemie jako główny).

W takim przypadku odłączenie tego drugiego monitora i ponowne uruchomienie komputera powinno pomóc, potem można ponownie podłączyć ten drugi ale trzeba pamiętać żeby przy uruchamianiu systemu zawsze był podłączony ten który ma być jako główny bo znów ustawienie domyślnego się odwróci.

Udało mi się podłączyć kablem D-Sub do karty gniazda D-Sub i działał. Kablem HDMI pod tv też działa. Gdy z gniazda DVI podłącze przez przejściówkę do kabla D-Sub też działa. Ale nie działa mi gdy podłączę kablem DVI pod gniazdo DVI, monitor pokazuje, że jest brak sygnału.

Mnie przy użyciu przejściówki nie przełączał na cyfrowy. Obraz był ale wyłącznie analog, nie pomagały żadne kombinacje. Zmiana kabla na DVI-DVI i działa w każdym wariancie.

Mi akurat karta nie chce wysyłać obrazu cyfrowego przez kartę. Gdy podpiąłem kabel D-Sub pod D-Sub i kabel DVI pod DVI to działało. Ale żeby był tylko DVI to nie działa. W CCC nie pokazuje żadnych płaskich paneli. Wie ktoś jak można włączyć cyfrowy obraz?

Może tak być jeśli monitor ma konwerter cyfrowo-analogowy który padnie. Wtedy sygnał DVI z karty po prostu nie dojdzie do wyświetlacza a analogowy D-Sub będzie działał. W tym przypadku to prawdopodobnie wina monitora, który na kablu VGA może jeszcze działać latami.

Z tego co się orientuje to od kupienia tego monitora był problem z cyfrowym przesyłem obrazu. Tylko raz zaskoczyło kiedyś, ale po restarcie przestało działać.