Brak sygnału do monitora

Witam!

Otóż mam dziwny problem. Kupiłem płytę główną ASUS K8N-VM. Po podłączeniu wszystkich podzespołów i próbie uruchomienia, okazało się, że mimo iż komputer chodzi normalnie (przynajmniej tak mi się wydaje, wiatraczki pracują, pali się również dioda na płycie głównej i w napędzie DVD), to monitor nie pokazuje żadnego obrazu, a jego dioda miga (tryb energooszczędny). Nie było jednak komunikatu ‘NO SIGNAL DETECTED’, pojawił się on dopiero po odłączeniu monitora od karty graficznej. Sprawdzałem zasilanie, jest w porządku (z tym, że ma wtyczkę 20-pin, zaś na płycie mam gniazdo 24), karta graficzna również (sprawdzałem na zintegrowanej i dwóch innych i nadal to samo). Monitor również ok, sprawdzałem na innym. Brak jakiegokolwiek sygnału dzwiękowego przy włączaniu komputera (również, gdy wyjąłem RAM), mimo, iż speaker jest dobrze podłączony. Resetowałem BIOS-a, poodłączałem dyski i napędy i dalej to samo. Co może być przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc

Sam sobie dałeś odpowiedź. Skoro zasilacz ma 20 pin a płyta 24 pin to brakuje zasilania :stuck_out_tongue:

No ok, tylko czytałem gdzieś, że i tak powinno działać.

Powinno. Jaka była poprzednia płyta ,jaki zasilacz i czy podpięty przewód 4 pinowy do płyty ? Ja tam wiem że jak ma 24 to wciskam 24, a nie zostawiam luk na kurz :P.

W manualu napisali (wolne tłumaczenie z angielskiego):

"rekomendujemy używanie zasilacza zgodnego ze standardem atx 12 v.2.0 o mocy co najmniej 300 w. taki zasilacz ma 24 i 4 pinowe wtyczkę zasilającą.

jeśli zamierzasz użyć zasilacza z 20 pinowa i 4 pinowa wtyczka, upewnij się czy 20 pinowa wtyczka może dostarczyć przynajmniej 15 A na +12 V linii, i zasilacz ma minimalna moc 300 w. System może być niestabilny, lub może nie wystartować jeśli moc jest niewystarczająca.

nie zapomnij podłączyć zasilania 4 pinowego+12V, inaczej system nie wystartuje.

zaleca się używanie zasilacza o mocy wyższej niż przy konfigurowaniu systemu z innymi prądożernymi urządzeniami. System może być niestabilny lub sie nie uruchomić jeśli moc jest niewystarczająca.

musisz zainstalować zasilacz o wyższym wskaźniku mocy, jeśli zamierzasz zainstalować dodatkowe urządzenia."

jesteś pewien ze zrobiłeś co należało? napisz może jaki masz zasilacz.