Brak sygnału komputer --> monitor

Witam, zakupiłem ostatnio komputer, dzisiaj doszedł. Nie zaglądałem jeszcze do wnętrza obudowy i nie podłączyłem jeszcze dysku. Podłączyłem tylko monitor, żeby sprawdzić czy działa bios. Niestety, nie ma sygnału (podłączałem pod zintegrowaną oraz pod zewnętrzną). Komputer chodzi, słychać wiatraki i krótkie “piknięcie” (to znaczy że wszystko sprawne). Co zrobić?

Specyfikacje:

CPU: intel i5 2500k

GPU: HD6850

RAM: Corsair 4gb

ZASILACZ: Chieftec GPA-450S8 450W

MOBO: Gigabyte GA-H61MA-D3V Intel H61 LGA1155

PS. Mój monitor LCD ma już trochę lat, ma tylko wejście D-sub, do HD6850 mam przejściówkę DVI --> D-sub

Spróbować z innym monitorem.

Być może przejściówka uwalona. Gdyby była wina karty, komp przecież dałby znać.

Przejściówka nowa, dołączona razem z kartą, zresztą podpinam też pod zintegrowaną i to samo. Nie podłączyłem jeszcze dysku, ale powinien przecież uruchomić się bios, nie?

Ale jak podłączasz pod zintegrowaną kartę graficzną, to trzeba wyciągnąć HD6850.

Hej,

To wcale nie jest gwarancją tego, że jest sprawna. Kiedyś już zdarzyła się taka sytuacja na forum. Sprawdziliśmy już wszystko i mieliśmy się poddać, gdy gościu skombinował inną przejściówkę i zaczęło działać.

Tak, powinien się bez problemu uruchomić - do tego potrzebna jest płyta główna, procesor, RAM i - jeśli nie ma grafiki zintegrowanej - karta graficzna dedykowana.

:arrow: W karcie graficznej HD6850 posiadasz więcej niż jeden port DVI? Jeśli tak, to próbowałeś podłączać monitor pod inny z portów?

Pozdrawiam,

Dimatheus