Brak sygnału komputer --> monitor

(Bartek 199) #1

Witam, zakupiłem ostatnio komputer, dzisiaj doszedł. Nie zaglądałem jeszcze do wnętrza obudowy i nie podłączyłem jeszcze dysku. Podłączyłem tylko monitor, żeby sprawdzić czy działa bios. Niestety, nie ma sygnału (podłączałem pod zintegrowaną oraz pod zewnętrzną). Komputer chodzi, słychać wiatraki i krótkie "piknięcie" (to znaczy że wszystko sprawne). Co zrobić?

Specyfikacje:

CPU: intel i5 2500k

GPU: HD6850

RAM: Corsair 4gb

ZASILACZ: Chieftec GPA-450S8 450W

MOBO: Gigabyte GA-H61MA-D3V Intel H61 LGA1155

PS. Mój monitor LCD ma już trochę lat, ma tylko wejście D-sub, do HD6850 mam przejściówkę DVI --> D-sub

(adamok) #2

Spróbować z innym monitorem.

(Piter9713) #3

Być może przejściówka uwalona. Gdyby była wina karty, komp przecież dałby znać.

(Bartek 199) #4

Przejściówka nowa, dołączona razem z kartą, zresztą podpinam też pod zintegrowaną i to samo. Nie podłączyłem jeszcze dysku, ale powinien przecież uruchomić się bios, nie?

(sla17) #5

Ale jak podłączasz pod zintegrowaną kartę graficzną, to trzeba wyciągnąć HD6850.

(Dimatheus) #6

Hej,

To wcale nie jest gwarancją tego, że jest sprawna. Kiedyś już zdarzyła się taka sytuacja na forum. Sprawdziliśmy już wszystko i mieliśmy się poddać, gdy gościu skombinował inną przejściówkę i zaczęło działać.

Tak, powinien się bez problemu uruchomić - do tego potrzebna jest płyta główna, procesor, RAM i - jeśli nie ma grafiki zintegrowanej - karta graficzna dedykowana.

:arrow: W karcie graficznej HD6850 posiadasz więcej niż jeden port DVI? Jeśli tak, to próbowałeś podłączać monitor pod inny z portów?

Pozdrawiam,

Dimatheus