Brak sygnału na monitor, BIOS sygnalizuje błąd

witam

działający komputer został na kilka godzin odłączony od urządzeń zewnetrznych. DZIAŁAŁ bez zarzutu. Po ponownym podłączeniu w trakcie uruchamiania słychać sygnał BIOS - JEDEN DłUGI I DWA KRóTKIE, komputer nie podaje sygnału na monitor :frowning: . Wiem, że sygnał taki oznacza niezgodność pamięci RAM.RAM mam w dualu, ale co sie mogło stać. Padły pamięci? Ich sloty? czy jeszcze jakaś inna cholera? Czy szukać przyczyny w uszkodzeniu sprzętu , czy też jest jakiś “kruczek” w tym przypadku??? Nadmieniam, że wewątrz kompa nie grzebałem nim stała się ta awaria [-X

mogły paść pamięci. Proponuje wypiąć pamięci i próbować po jednej kosci, ew. pożyczyć od kogos jedną kość sprwna na 100% i wpiąć u siebie.

testowanie pojedynczych pamięci dało ten sam efekt, za każdym razem niezależnie od slotu i wkładanej kości sygnał(jeden długi i dwa krótkie) zostaje mi testowanie stuprocentowo sprawnej. Bo jak nie, to PŁYTA!! :frowning: :frowning:

Sprawdz kartę graficzną poniewarz sygnał (jeden długi i dwa krótkie) dotyczy właśnie problemu z kartą graficzną.

co prawda wkładałem wtyczkę monitora w slot karty zintegrowanej i sygnał był ten sam, ale nie wyjmowałem przy tym karty głównej ze slotu PCI-Exspress.Jak tylko wrócę z pracy to sprawdzę tą opcję

W dniu 01.05.2008 , o godzinie 13:53 został dopisany post przez bąbel

po wyjęciu karty graficznej i podłączeniu monitora do gniazda karty zintegrowanej, komputer odpalił. Sprawdziłem wyjętą kartę na innym kompie. Jest padnieta :frowning: Ale od czegóż są naprawy gwarancyjne? ! :smiley: