Brak sygnału na monitor

(Maverick_exe_) #1

Witam! Komputer nie daje sygnału na monitor. (z perspektywy monitora wygląda to jakby komputer był cały czas wyłączony). Dostawałem od mojego kompa pewne sygnały że coś jest nie tak od kilku tygodni ponieważ strasznie mulił. Dzisiaj wziąłem się za format i przy instalacji już miałem problemy :

1. Za 1 razem instalacja podczas kopiowania plików w biosie się zwiesiła

2. Za 2 razem pokazał się błąd który informował że dysk może być uszkodzony

Za 3 razem udało mi się zainstalować system, ale po przesunięciu komputera nogą dysk zaczął "burczeć" i komp się zwiesil. Taką sytuacje zaobserwowałem 2 razy. Później już po włączeniu płyta główna nie pikała, i na monitor już nie szedł żaden sygnał. Pytanie takie czy to może być od tego, że padł dysk i po prostu bios ma takie zabezpieczenie, że nie wykrywając dysku nie odpali? Czy może być to jakaś głębsza przyczyna?

(Jacekk90) #2

Odłącz kabel od prądu, monitora. Odłącz wszystkie dyski, pozbądź się nie potrzebnych kabli. Możesz zostawić tylko podłączone kable z zasilacza do płyty głównej i karty graficznej (jeśli karta wymaga dodatkowego zasilania). Wyciągnij RAM, baterię CMOS, kartę graficzną. Przeczyść wszystkie gniazda sprężonym powietrzem / odkurzaczem z najłęższą końcówką. Włóż z powrotem RAM, kartę grafiki. Jeśli odłączyłeś kable od PWR / Reset / USB / diod możesz uruchomić komputer poprzez zwarcie 2 pinów PWR SW.

Jeśli komputer się włączy oznacza, ze któryś z kabli albo odłączonego sprzętu szwankuje. Stawiam na dysk twardy :wink: Jeśli się nie włączy możesz winić zasilacz, ale zanim kupisz nowy sprawdź na jakimś innym.