Brak sygnału na monitorze GTX 1050 2GB

Witam , chciałbym sie upewnic czy mam racje. Otóż kupilem komputer o jest w nim grafika geforce GTX 1050 2Gb i właśnie gdy podpinam przez przełączkę monitor jest jakby w trybie czuwania , przeczytałem na opakowaniu i pisze “minimum 300W system power supply” a z tylu monitora mi pisze ze ma 240W.

Jednak gdy wepne w inne miejsce to juz działa ale mam male FPS w grach typu CS go nawet na niskich mimo ze programy optymalizujace gre wskazuja ustawienia wysokie. Czy to wina monitora i muszę kupić nowy ? I czy jak wepne monitor do karty graficznej znacznie mi to poprawi gre proszę o odpowiedz dzięki :slight_smile:

 

2 GB a nie Gb.

Opakowaniu czego?

jest napisane

Czyli zasilacz musi być o mocy minimum 300 wat

 

Wydaje mi się, że na monitorze jest napisane ale 240 V (volt) a nie W (wat - sprawdź)

Co wepniesz w “inne miejsce”? Kartę graficzną? Pewnie ją wpinasz do gniazda karty graficznej zintegrowanej i wtedy działa jednak ta karta ma mniejszą wydajność.

Monitor musi być podłączony do karty graficznej, którą chcesz używać (czyli tej lepszej, 1050) a nie do jakiegokolwiek gniazdka.

 

Jak widzisz Twój post, to jeden wielki bałagan, podaj pełną konfigurację komputera (model płyty głównej, procesora) oraz spisz i podaj  pełny symbol zasilacza.

 

Otóż jest tak 

Płyta ASUS h110M-K

Procesor Intel core i5-6400 2.7GHZ

8GB Ramu

Karta ASUS gtx 1050 2GB

zasilacz ANTEC 500w VP500PC

I napisze szczegółowiej , monitor podlaczylem wejściem d-sub ale nie do karty tej geforce , karta ta posiada jedynie wejście DVI i zakupilem adapter i gdy wpinam to do adaptera i podłączam do karty monitor nie reaguje i pisze ze "tryb oszczędny " i nie mogę zrobić nic , ale jak wpinam tym wejściem dsub to wszystko na monitorze dziala. 

Otóż jest tak 

Płyta ASUS h110M-K

Procesor Intel core i5-6400 2.7GHZ

8GB Ramu

Karta ASUS gtx 1050 2GB

zasilacz ANTEC 500w VP500PC

I napisze szczegółowiej , monitor podlaczylem wejściem d-sub ale nie do karty tej geforce , karta ta posiada jedynie wejście DVI i zakupilem adapter i gdy wpinam to do adaptera i podłączam do karty monitor nie reaguje i pisze ze "tryb oszczędny " i nie mogę zrobić nic , ale jak wpinam tym wejściem dsub to wszystko na monitorze dziala.

Po o tak podłączasz? W ten sposób pomijasz kartę graficzną 1050, a używasz tej dużo słabszej wbudowanej w procesor. 
 

Wyjście.

Czyli Twój monitor ma tylko D-SUB?
 

Nie jest pewne, że “adapter” jest sprawny.

 

 

Podłączyłeś przewód z dodatkowym zasilaniem bezpośrednio z zasilacza do karty graficznej?

 

 

 

 

 

Raczej? To nie wiesz co masz? 

Wiesz, że nie jest ważne co Ci się (błędnie) wydaje?

Po prostu monitor nie otrzymuje sygnału od prawidłowo działającej i prawidłowo zasilonej karty graficznej. 
Jak zasilisz kartę prawidłowo i nadal będzie brak obrazu, to następną możliwą przyczyną będzie adapter.

 

Myślisz ale to nie jest nic pewnego. Nowe też mogą być uszkodzone lub źle skonstruowane

Karta wyskakuje mi w urządzeniach ze jest wlaczona i pokazuje ze działa poprawnie. Zasilacz mam jedynie podłączony ten antec 500v , tylko gdy podlaczam się wyskakuje mi tryb oszczędny i monitor jest jakby w trybie czuwania. Zauwazylem ze monitor moj nie obsługuje HDCP czy może to jest problemem ?