Brak sygnału na monitorze

Witam,

Borykam się z problemem jak w temacie. Po odpaleniu pc jest brak sygnału jedyny „fix” to restart pc albo podłączenie drugiego monitora wówczas po około minucie obraz na drugim monitorze się pojawia i przełącza go na podstawowy monitor. Nie mam pojęcia o co z tym chodzi ale jest to irytujące i fajnie gdyby ekran normalnie był.

A jaki sprzęt?
bo wróżenie z fusów już wyszło z mody.

A włączyłeś w systemie że ma się duplikować?

image

I apropo sprzętu nie wiem co to ma do rzeczy ale taki sprzęt:

MONITOR: ACER VG240YP
GPU: GTX 1060 3GB WINDFORCE
CPU: INTEL CORE I3 8100
RAM: 8GB HYPERX KINGSTON DDR4
MOBO: MSI B365M PRO-VH
Coś jeszcze ze sprzętu potrzebne?

W Menedżerze urządzeń monitor jest stale widoczny czy też na zasadzie „pojawiam się i znikam” ?

image
jak na zdjęciu

Zrobiłem prosty test podłączyłem stary monitor na DVI-D wszystko było ok.
Podłączyłem ACER ale po HDMI wszystko było ok.
Po DIsplayPort 1.4 tylko jest problem więc albo wina tego że kabel jest na wersję 1.4 a monitor ma port pod 1.2 albo kabel jest uszkodzony.

EDIT: mam taki kabel dokładnie: Silver Monkey Kabel DisplayPort 1.4 - DisplayPort 1,5m - Kable DisplayPort - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Możliwe że uszkodzony. Ale skoro po HDMI działa to tak pozostawić. No chyba ze na PC jest tylko jedno wyjście hdmi i z jakiś przyczyn było by przydatne do czegos innego. Wtedy pozostaje wymiana kabla

Choć w sumie czemu miałby być uszkodzony. Działał cały czas nagle przestał. Mi się wydaje że to wina ustawień windowsa. Bo start biosu widzę za każdym razem tzn lista guzików i logo mobo. Dopiero na starcie win sygnał znika.

Twój CPU ma zintegrowany GPU. Ja bym odłączył zewnętrzną kartę i sprawdził jak to działa.

Normalnie dawno tego nie robiłem, ale ostatnio przy właśnie Display port, też miałem trzaski na win.
sterownik do monitora zainstalowałem, ze strony producenta, akurat Dell ma fajne.
I jak ręką odjął. profile kolorów system zobaczył itd.
Do twojego Acera
https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/7591?b=1

W monitorze też włącz DDC/CI - komunikacja kompa z monitorem

DDC/CI cały czas miałem włączone. Sterownika nie potrafię zainstalować image

EDIT: image
udało się

MOBO używa GPU jako pierwsze