Brak sygnału po upgradzie


(kamx_95) #1

Witam,
próbuję złożyć i uruchomić komputer po wymianie podzespołów. Specyfikacja:
płyta główna Gigabyte H170M-D3H DDR3
procesor Intel Core i5-6402P
pamięć RAM 2x Crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9
karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970
zasilacz Corsair CX Series 500W ATX
Po złożeniu i uruchomieniu komputera świeci się dioda zasilania i pracują wentylatory, porty USB dają zasilanie, ale nic poza tym - monitor nie wykrywa sygnału, nie wiem, czy w ogóle uruchamia się system lub BIOS.
Co może być przyczyną? Sprawdziłem wszystkie kable (zwłaszcza zasilające), próbowałem uruchamiać minimalny zestaw (procesor, wentylator, 1 kość RAM i zasilacz), ale bez sukcesu. Proszę o wskazówki, co mogę jeszcze sprawdzić. Czy może to być wina wadliwego sprzętu?
Pozdrawiam


(Ationx) #2

Głupie pytanie, ale czasem pierdoły stwarzają problem - monitor podpiąłeś oczywiście pod kartę graficzną, a nie pod płytę główną?


(kamx_95) #3

Próbowałem i pod GTXa, i pod zintegrowaną, ale żadna nie daje sygnału.


(Domker) #4

A takie małe pytanko:
Jaką wersję BIOS masz na płycie głównej?
Według tabeli ten procesor jest obsługiwany w BIOS od wersji “F3” na tej płycie głównej.
http://www.gigabyte.com/Support/CPU-Support/Chipest?Value=250&SocketValue=375&Socket=Intel%20Socket%201151&Chipest=Intel%20H170


(kamx_95) #5

Przyznam, że nie mam pojęcia. Wszystkie instrukcje itp. w pudełku są uogólnione dla kilku płyt, nie znalazłem informacji, który BIOS jest akurat na mojej. Da się to sprawdzić bez wpinania płyty do drugiego komputera?


(kamx_95) #6

Przeszedłem przez tę checklistę: http://www.tomshardware.co.uk/forum/261145-31-perform-steps-posting-post-boot-video-problems
Breadboarding wykazał, że płyta nie reaguje na brak RAMu (próbowałem wpinać głośnik w obie strony, dalej żadnego dźwięku). To może być wina wersji BIOS, czy reklamować płytę?