Brak sygnału po wymianie pamięci

Kupiłem dwie kości http://www.agito.pl/pamiec-kingston-ddr … 88458.html i po załączeniu systemu wyskoczył komunikat, że “brak sygnału”. sprawdzałem dwa razy i wszytko było poprawnie podłączone. Sprawdzałem na jednej i na dwóch kościach.

Wydawało mi się, że pamięć dobrałem według płyty http://www.asrock.com/mb/overview.pl.as … 00P35-WiFi i nie bardzo wiem gdzie tkwi błąd. System to Win 7 32 bit

Po pierwsze, ta płyta główna nie wspiera Windowsa 7. Po drugie ma ona poważne ograniczenia dla pamięci w systemach Windows XP i Vista do 4 GB. Nie wykluczone, że któraś z tych przyczyn dotknęła Ciebie? Wstaw tylko jedną nową pamięć DDR3 na próbę.

Na dodatek jeszcze, częstotliwość FSB Twojego procesora nie może być mniejsza niż 1066 MHz dla pamięci, które kupiłeś.

Sprawdź CPU FSB wg. tej listy dla Twojego procesora: http://www.asrock.com/mb/overview.pl.as … 00P35-WiFi

Poniżej - też prawda!

musisz wyciągnąć wszystkie ddr2 bo one nie współpracują z ddr3

oczywiście, że to zrobiłem.

No to wróć na moment do DDR2 i sprawdź, czy działają. Warto by było wejść do BIOSu na DDRach 2 (jeśli będzie obraz) i wybrać tam ustawienia standardowe, czyli “Loads Optymized Defaults” > Enter, potwierdzić F10 i restart. Dopiero po tej czynności wymienić pamięci z DDR2 na 3.

tak też zrobiłem no i oczywiście wszystko jest ok. Co do porady to zrobię to w sobotę. Dzisiaj już brak mi werwy a jutro mam cały dzień pracy.

Dodane 28.10.2012 (N) 11:43

Warto by było wejść do BIOSu na DDRach 2 (jeśli będzie obraz) i wybrać tam ustawienia standardowe’ date=’ czyli “Loads Optymized Defaults”

Na biosie nie bardzo się znam ale zajrzałem tam i jakoś nie mogłem odszukać tego ustawienia. Oczywiście powróciłem do starej pamięci DDR2.