Brak sygnału podczas podłączania monitora

Witam, mam problem, ponieważ mam dwa monitory, z czego obydwa mają jednynie złącze analogowe VGA. Na karcie graficznej mam po jednym złączu HDMI, VGA i DVI. Podłączyłem jeden monitor kablem VGA i działa poprawnie, jednak drugi podłączony przez kabel DVI i przełączkę, nie odcztuje wgl sygnału. Identycznie jest podczas zamiany kabli. Tylko ten podłączony kablem VGA działa dobrze. Sterownik karty graficznej widzi drugi monitor, i wykrywa go poprawnie, jednak monitory nie dostają żadnego sygnału. Nowszy z monitorów odcztuje, że jest podąłczony przez DVI, lecz automatycznie przechodzi w stan oszczędzania energii. Czy ten problem można jakoś naprawić, czy wystarczy zainstalować jakiś sterownik do monitora, aby zaczął on odczytywać również sygnał DVI? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

 

  1. monitor LG 22EN33

  2. monitor LG L1730S

karta graficzna NVIDIA GEFORCE GT 630

Zależy jakie DVI jest na karcie, jak DVI-D to niewiele zdziałasz bez konwertera.

Specyfikacja na stronie producenta głosi że jest to Dual Link DVI-I.

Patrzysz na dokładny model swojej karty (strona producenta) czy ogólnie na stronie nvidii GT 630?

Patrzyłem na tej stronie:

http://www.nvidia.pl/object/geforce-gt-630-pl.html#pdpContent=2

Archont

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Hej,

A wymusiłeś wyświetlenie obrazu na drugim monitorze zmieniając konfigurację wyświetlania na pulpit rozszerzony bądź klon pulpitu. Najlepiej zastosować do tego skrót Win+P.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, robiłem to poprzez panel sterowania>ekran>rozdzielczość ekranu. Sprawdzałem zarówno opcje klonowania, jak i rozszerzania, i widać tego efekt na jednym z monitorów, jednak drugi nadal nie otrzymuje sygnału.

VGA 2048x1536 max !

Proponuję obniżyć rozdzielczość każdemu z monitorów do 1024x768 

Oba monitory pracują w natywnej rodzielczości (1920x1080 i 1024x768).

Ta karta w trybie VGA nie podoła takim (sumarycznym) rozdzielczościom .

LG L1730S 1280x1024 (5:4) ?

Obniżyłem LG 22EN33 do 1024x768 a l1730s na 800x660. Bez zmian, 22en33 dalej nie otrzymuje sygnału z kabla DVI.

Kabel DVI to dual link ?  http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

2x 1024x768 30fps DVI-I DUAL LINK

 

Ja kiedyś do hd4850 dostałem razem z kartą taką przejściówkę i bez problemu podłączałem do monitora, znajomy kupił taką z allegro i było upss.

Na tej jego nie chciało działać, na oryginalnej z karty bez problemu. Wizualnie na ilość pinów były takie same.

 

Stawiałbym, że problem stwarza przejścówka a nie kabel.

Sprawdzę jeszcze, czy monitor ACER nie odbiera sygnału, i ewentualnie mogę jeszcze sprawdzić kabel DVI, i jeżeli nic z nim nie będzie, i to wina przełączki, to czy mogę ją zwrócić jako produkt wadliwy/uszkodzony?

Przełączkę kupowałem na tej aukcji: http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-dvi-i-gniazdo-vga-wtyk-i4935059374.html

Sprawa może być bardziej skomplikowana i kosztowna.

 

Przeczytałem sobie jeszcze raz Twój pierwszy wpis i…

 

Twoja karta posiada: HDMI, DVI i VGA (d’sub - Złącze DE-15F )

 

HDMI - teraz nie istotne (cyfrowe)

VGA - wiadomo działa. (analog)

DVI - pytanie jakie ? Bo Tylko DVI-I ma na wyjściu dane cyfrowe i analogowe.

 

Bo producenci robiąc kartę multi często stosują DVI-D - (oszczędzają bo karta ma i tak osobne VGA), to złącze przesyła tylko i wyłącznie dane cyfrowe i przejściówka nie zadziała. Da się po tym złączu podłączyć ale nie przejściówką tylko konwerterem który raczej nie kosztuje 6zł czy nawet 10zł a raczej 40zł i więcej. Wielu sprzedawców nawet nie rozróżnia tego albo milczy.

 

Kabel możesz mieć w wersji full, czyli wszytkie piny, pytanie czy karta graficzna na wyjściu DVI ma tez wyprowadzone VGA?

 

Tu taka uproszczona rozpiska która pomaga rozpoznawać:

all-DVI-types.jpg

 

Szybko i łatwo rozpoznać czy jest analog (vga), u góry i u dołu blaszki (szeroki bolec jak płetwa), mają być też piny (chodzi tu o gniazdo w karcie grafiki).

Ale najpewniejsze to niby sprawdzić specyfikację, bo złącze może mieć piny (czy puste dziury ?) ale czy faktycznie gdzieś podłączone ?

 

 

Co do tego co kupiłeś:

To przejściówka - może być sprawna więc reklamowanie tu raczej nie wchodzi w rachubę.

Jeśli na DVI karta niema wyprowadzonych sygnałów analogowych to nie zadziała.

 

Nic co tanie nie jest konwerterem (musi zawierać elektronikę w środku) - prawdę mówiąc spotkałem może jeden raz i kosztowało to ponad 100zł.