Brak sygnału telewizyjnego na tunerze Not Only TV LV5T Delux

Witam.

Posiadam tuner Not Only TV LV5T Deluxe. Do tej pory z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej nie miałem problemu (odpowiedni sygnał). Radio również działało bez zarzutu. Używam zwykłej anteny siatkowej a sygnał wzmacniam standardowym zasilaczem do anten.

Pewnego dnia po prostu przestało działać. W żaden sposób nie mogę złapać sygnału. Wszystkie trzy Mux-y mają zerowy sygnał. W programie Splash Lite sygnał skacze z 50% do 0% i tak bez przerwy, a jakość sygnału to niezmienne 0%. Instalacja antenowa jest bez zarzutu (nic nie ruszałem). Ponowne skanowanie pasma też nie przynosi rezultatu (Splash nie może nawet zakończyć procesu skanowania). W załączonym programie TotalMedia sygnał w ogóle się nie pojawia. Co ciekawe używając tego TotalMedia normalnie uruchamia mi się naziemne radio analogowe. I ono działa. Ale tylko radio. Telewizja stoi.

Czy ktoś mógłby poradzić co się stało i jak ewentualnie ponownie zmusić tuner do pracy :?:

Proszę o pomoc.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2444006.html

Zastosuj inną antenę, może tuner uszkodzony? lub może wystarczy reset tunera do ustawień fabrycznych jak taka opcja jest.

Szczerze przyznam, że nie mam pojęcia jak wykonać tutaj reset do ustawień fabrycznych (instrukcja posiada jedynie króciutki instruktaż pierwszej instalacji).

Reinstalowałem sterowniki do najnowszej możliwej wersji. Wypróbowwałem nawet sterowniki do Win8 x64. Bez zmian. Cały czas sygnał przeskakuje z 0 do 55%, i tak w kółko.

Myślę, że antena jest dobra (parę lat odbioru tv, a teraz działa na niej normalnie radio). Kable i cała instalacja sprawdzona.

Nie znam sprzętu więc trudno się tu wypowiadać - poziom oprogramowania, reset mechaniczny na urządzeniu? inne.

Warto go sprawdzić na innym kompie.

Hej,

A masz możliwość sprawdzić obecność sygnału na innym urządzeniu - na przykład podłączając TV z tunerem DVB-T?

Pozdrawiam,

Dimatheus