Brak sygnału w mikrofonie

Witam. Kupiłem nowy mikrofon który sprawnie działa na 2 laptopach, lecz na moim komputerze nie wykrywa sygnału. Mam windows 10. Mikrofon podłączam do płyty głównej Msi B460M-A PRO.
Podkreślam że w każdym usb mikrofon jest włączony i wykrywany przez system. Sterowniki mikrofonu najnowsze. Potrzebuje jak najszybszej pomocy. Dziękuje
Mikrofon

Sprawdź czy nie masz jakiegoś działającego w tle programu który przechwytuje sygnał z mikrofonu.

A w panelu Dźwięk → Nagrywanie zaznaczyłeś mikrofon jako urządzenie domyślne?

obraz

Tak zaznaczyłem. Gdy coś mówię to nie ma ani 1 kreski. (mikrofon jest podgłośniony na fulla w ustawieniach)

Możesz pokazać na screenach ustawienia mikrofonu (właściwości)?


Ostatnio miałem to samo w laptopie ASUS, powodem był wadliwy sterownik od Realteka (jak dobrze pamiętam był to najnowszy stabilny sterownik). Spróbuj odinstalować sterowniki od karty dźwiękowej, zainstaluj ponownie te ze strony producenta płyty głównej i sprawdź.

Niestety dalej nie działa. Chyba będę musiał oddać kompa do serwisu… :pensive:

A to przypadkiem nie jest ten mikrofon? Nie on powinien być zaznaczony jako urządzenie domyślne?

obraz

Faktycznie. Ustawiłem ten mikrofon na domyślny i dalej nic

Windows + s - Ustawienia prywatności mikrofonu, i tam musisz dodać jaki aplikacje mogą korzystać z tego mikrofonu.

DZIAŁA! Dzięki ci bardzo