Brak sygnału w monitorze. Nowa karta graficzna

(Mlody993) #1

Witam,

mam starego kompa (AMD Athlon 1,7GHz) i chce go odpalić. Działał i było wszystko okej, do puki nie poszła mi karta graficzna... po zakupieniu nowej już nie działa. :confused: wszystko mam dobrze podłączone, wentylator na grafice działa więc slot na pewno sprawny. Monitor podłączony, wszystko okej, ale w monitorze sygnału nie ma, dioda mryga...tak samo mryga gdy włącze sam monitor bez podłączania do grafiki. :confused: Co może być?

Wyciągnąłem baterię wczoraj ok. 23 żeby się tam wszystko zresetowało, ale wątpię, że pomoże. Co może być nie tak? Może coś trzeba "Zmienić" po zmianie karty?

(system) #2

Po zmianie karty graficznej trzeba w pierwszej kolejności odinstalować sterowniki. Zrób to za pomoca RevoUninstaler.

Po zainstalowaniu sterowników - jeśli problem wciąż będzie występował - podłącz kabel monitora do drugiego gniazda (jeśli masz np. DVI to do drugiego gniazda DVI - tak samo do Dsub).

Jeśli to także nie przyniesie rezultatu, spróbuj podpiąć kartę do drugiego gniazda PCI-ex (jeśli takowe posiadasz). Miałem podobny problem i podpinając kartę do drugiego gniazda PCI-ex sprawdziłem priorytety złączy w BIOS'sie - na drugim złączu monitor działał poprawnie, dlatego musiałem wejść do BIOS'u i zmienić priorytet na złączach PCI-ex (z 2 na 1).

Jeśli masz mobo z 2 złączami PCI-ex to zrób jak napisałem. Jeśli nie, przepnij monito do drugiego złącza na śledziu karty.

(Mlody993) #3

No i właśnie nic nie pomaga. ://

(niezDarek) #4

a jaką masz płytę główna i jaką dokupiłeś grafikę, może komputer nie potrafi pociągnąć jej

(Mlody993) #5

Asusa X Series a7n8x-x płyta. A grafika GeForc jakiś.

(niezDarek) #6

no właśnie chodzi o te "jakiś", ale na tej płycie powinna większość kart pod AGP chodzić

(Mlody993) #7

A możliwe, że jak tamta karta się spaliła to slot z nią poszedł? Tyle, że wentylator na nowej grafice chodzi. :confused:

(niezDarek) #8

ale i tak BIOS powinien piszczeć

(Tomeczek1990) #9

powiem tak ja miałem taką samą usterkę karta grafiki działała na innym monitorze a na moim nie smigala. i okazało się że mój monitor ma przycisk INPUT po prostu brat mi nacisnął ten przycisk i nie śmigał, spróbuj może o to samo chodzi.

(Mlody993) #10

Podłączałem pod nowy monitor, pod stary i pod 2 plazmy oraz mały 20'' telewizor w każdym do samo. Coraz bardziej podejrzewam, że to slot się spalił...

Gdyby slot się spalił to chodziłby wentylator na grafice?

(Yamaha503) #11

Chyba nie bo wtedy nie ma prądu dostarczanego do grafiki, albo część slotu :stuck_out_tongue:

(Mlody993) #12

No właśnie.

Zapomniałem powiedzieć, kumplowi dałem do sprawdzenia tej karty i włożył ją to miał czarny ekran, nie chciała mu się odpalić. :confused: Może to karta jest "padnieta"?

(Yamaha503) #13

Weź od kumpla jego grafikę i sprawdź czy u Ciebie monitor działa.

(Mlody993) #14

Sprawdzę jutro. :wink: