Brak sygnału w monitorze z TV, po przełączaniu trybu pilotem

Witam, mam problem, mam monitor z telewizorem, ale gdy przełączam na komputer pilotem to pisze " poza zasięgiem" Musze mieć antene, żeby używać go jako monitora do komputera?

Model:grundig lenaro 20 lw 51-7605 top 

post-246308-0-41324200-1390042007_thumb.

post-246308-0-26788900-1390042020_thumb.

dawiidxd44 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na jakim kablu masz go podłączonego? Masz możliwość sprawdzić na innym kablu? Czasem wystarczy wyjąć i włożyć wtyczkę jeszcze raz, jak jakiś podły kabel jest. Albo ponownie uruchomić komputer.

Nie miałem możliwości spróbować, bo mam inny kabel od starego monitora, ale ma dwa różne wejścia, jeden do karty graficznej, a drugi inny do monitora. A ten ma dwa takie same wejścia.

Ok, chyba nie dowiem się jaki to kabel. Zakładam, że jest to kabel HDMI z wtyczką HDMI z obu stron kabla. Domyślam się, że ten “inny” kabel to kabel RGB/VGA/D-Sub. Teraz powiedz, czy ten nowy monitor działa na tym komputerze niezależnie, czy podłączone są np. dwa monitory (stary na kablu d-sub i nowy na kablu HDMI)? Jeżeli jest podłączony tylko nowy, to, sprawdź czy wtyczki np. nie siedzą luźno, podłącz kabel do pierwszego portu w karcie graficznej i odpowiednio w monitorze. Potem sprawdź na monitorze odbiór z wszystkich gniazd (przycisk “ok” lub “input” albo coś w tym stylu na pilocie, często oznaczony takim kółkiem ze strzałką wpadającą do niego z lewej strony).

 

Są odpowiednie sterowniki zainstalowane do karty graficznej? Przejrzyj dokładnie instrukcję obsługi monitora, bo może przegapiłeś jakiś istotny szczegół.

Otóż wtyczki są wsadzone odpowiednio i odpowiednio dokręcone. Działa tylko jeden, ten nowy gdy podłączyłem dwa. Pierwszy kabel jest z dwóch stron z wejściem RGB, a drugi kabel z jednej strony RGB, a z drugiej strony nie mam pojęcia, postaram się opisać. Jest to kabel który ma trzy dziury takie. jedna u góry i dwie na przeciwko siebie na dole. Gdy przełączam pilotem na “PC”, monitor nie reaguje na nic, tylko na wyłączenie. Gdy na telewizor natomiast tak jak powinno być, “śniezy” ale to normalne chyba, bo nie mam anteny. 

http://www.togro.pl/galerie/4/4world-04029-kabel-zasil_1205.jpg Takie właśnie wejście po drugiej stronie ma drugi kabel, przedstawione na grafice po prawej stronie i to nie jest zasilacz.

 

Yyy, znaczy coś takiego jak poniżej (po lewej RGB męskie)? O_O?

 

PL0X0vv.jpg

 

W życiu o czymś takim nie słyszałem, coś mi tu nakręciłeś chyba :slight_smile:

 

W każdym razie chcesz, żeby komputer działał z dwoma monitorami jednocześnie, dobrze zrozumiałem? Jeśli podłączysz dwa monitory i jeden będzie miał mniejszą rozdzielczość maksymalną, to któryś musi nie działać, chyba, że ustawisz na obu monitorach taką rozdzielczość (i pewnie też odświeżanie), jaką może wyświetlić maksymalnie ten najsłabszy.

Właśnie to jest kabel z takimi wejściami tylko jest dłuższy, może dlatego, że to był stary monitor sprzed 3 lat. Nie, nie chce żeby dwa monitory działały tylko chce żeby jeden nowy działał lecz właśnie chciałbym się od Ciebie dowiedzieć dlaczego jest " poza zasięgiem" 

Zmień rozdzielczość na jakąś niską, na początek 1024x768. To “poza zasięgiem” pachnie mi czymś a’la podawanie przez komputer obrazu przekraczającego rozdzielczość obsługiwaną przez ten telewizoro-monitor za pośrednictwem portu RGB. Przeważnie jaki telewizor byś nie podłączył kablem RGB do komputera/laptopa, to rozdzielczość większa niż 1024x768 nie pójdzie. Powinieneś mieć w tym nowym monitorze porty HDMI, jak masz w karcie graficznej też HDMI albo DVI (to są już porty cyfrowe, o dużej przepustowośc) i nimi połączysz monitor z kompem, to wtedy większa rozdzielczość pójdzie. Póki co, trzeba ustawić małą.

CZyli na starym monitorze mam ustawić mniejszą rozdzielczość?

No jakoś musisz ją zmniejszyć, jeśli to oznacza konieczność podłączenia na chwilę starego monitora, to trzeba tak właśnie zrobić. Jeśli dalej będzie problem, to warto zobaczyć w instrukcji jaka jest maksymalna rozdzielczość i odświeżanie po RGB, ustawić i tak sobie działać tymczasowo, aż nie podłączysz tego po HDMI/DVI (jeśli masz takie złącza w karcie graficznej, ale teraz to już chyba każda karta powinna mieć :P). 

Jutro sprawdze, w każdym razie bardzo dziękuje

12 postów i 0 informacji (nie licząc tej że nie działa).

Podstawy zakładania wątku:

-marka / model monitora

-zdjęcie kabla

-podłączałeś już coś wcześniej pod to gniazdo ?

-zdjęcie panelu tylnego monitora

 

Zacznij od ustawienia minimalnej możliwej rozdzielczości na pc (800x600 zazwyczaj) podłączenia do tv, ustawienia 2 wyjść z karty graficznej (ppm na pulpicie -> xp właściwości vista / 7 rozdzielczość ekranu  -> masz mieć powiel ten ekran. W tv masz mieć włączony ten av którym podpisane jest wejście.

Jeśli opcji na pc nie ma kabel jest źle podłączony / walnięte jedno z gniazd, tv.

 

Taki kabel nie ma prawa bytu, nie zdziwiłbym się jak by wyszedł zupełnie inny. Twoja karta może nie wspierać szeregowego przesyłu sygnału. VGA wymaga co najmniej 5pinów jeśli nie idzie szeregowo. Ten iec ma tylko 3 piny więc możesz się domyślić. Jeśli masz 2x rgb podłącz właśnie ten przewód.

Właśnie chwile temu dostałem drugi, nowy kabel rgb i jest to samo, próbowałem również z tą rozdzielczością i to samo. Reszte tych informacji, zaraz dośle tutaj

Już jest wszystko ok, przyczyną była stara karta graficzna, trzeba było dokupić koncówke do kabla rgb. Dziękuje

To fajnie, że działa. Na przyszłość pamiętaj, jak prosisz o pomoc, to podawaj wszystkie istotne informacje, tak jak podał drobok - z pełnymi nazwami (zrzuty ekranu i zdjęcia również mile widziane), nikt nie jest jasnowidzem i nie jest łatwo się domyśleć o co Ci właściwie chodzi, kiedy piszesz o czymś bez podania nazwy, powyżej masz na to dowód  :slight_smile: Ludzie omijają szerokim łukiem takie tematy, bo wiedzą, że będą musieli wyciągać od Ciebie informacje, które powinny być podane na starcie.

Aha, oznacz temat jako rozwiązany.