Brak sygnału z grafik pod obciążeniem

(Tamtosramto) #1

Dobry Dzień, zapytywuję się Was o pewną sprawę, a mianowicie mam płytę główną GA-MA790X-DS4 i dwie karty graficzne fabrycznie podkręcane MSI HD3870. Problem leży w tym, że gdy chodzą razem te karty, to po pewnym czasie na monitorze traci się sygnał, a dyski dalej chodzą (być może z powodu niedostatecznego chłodzenia, BIOS lub coś wyłącza mi grafy). Grafy mają fabryczne radiatory i wenylatory. Gdy wyjąłem 1 kartę to pod obciążeniem BIOS wydaje długie buczki sygnalizujące nieprawidłowe osadzenie karty. Tu są ustawienia z BIOSu - może ktoś podpowie jak to ustawić. http://img39.imageshack.us/img39/819/biosf.jpg Zasilacz - Chieftec 650 W Procek - Phenom II X4 940 6GB RAMu.

(Seba_K.) #2

Problem może stanowić chłodzenie jednej a nawet obydwu kart. Sprawdź przy dużym ociążeniu jakie temperatury osiągają karty. W BIOSIe wszyskie opcje PCIe daj na auto. Zasilacz powiniem wystawczyć do takiego sprzętu.

(Tamtosramto) #3

SiSoftware Sandra Lite 2010.1.16.10 pokazuje mi temp. na GPU1 wynoszącą 99,50 stopni C - toż to ta karta sie prawie gotuje.... Żal mi tego MSI. po co oni robią takie karty, skoro nie zapewniają odp. fabrycznie testowanego chłodzenia.

(Jacop96) #4

To jest nie możliwe bo karta dawno by się już spaliła... spróbuj SpeedFan'em sprawdzić temperatury... ja zawsze sprawdzam i pokazuje w mare wiarygodnie

(Tamtosramto) #5

Jeśli dobrze odczytałem ze SpeedFana to temp. karty wynosi 87 stopni C. http://img4.imageshack.us/img4/913/speedfun.jpg Ustawienie w BIOSie wszystkiego na auto nie rozwiązało problemu buczka z jedną karta.

(kozunio12) #6

Rozkręć obudowę i zobacz, czy radiatory cię parzą. Jeżeli tak, chłodziwo do wymiany.

(Tamtosramto) #7

Rzekłbym, że są bardzo gorące, ale nie parzą. Ale jak były 2 karty w CrossFire to dotknąłem karty pierwszej z góry i parzyło....

(Jacop96) #8

Więc chłodzenie do wymiany...

(Tamtosramto) #9

To jest fabryczne chłodzenie, więc powinno przejść testy. W zasadzie to problemy miałem od początku z nimi pod wzgledem tych zaników obrazu.

(Jacop96) #10

Hmm... tak się zastanawiam... może sprawdzić u kogoś innego i zobaczyć czy też będą się grzać?