Brak sygnału z grafik pod obciążeniem

Dobry Dzień, zapytywuję się Was o pewną sprawę, a mianowicie mam płytę główną GA-MA790X-DS4 i dwie karty graficzne fabrycznie podkręcane MSI HD3870. Problem leży w tym, że gdy chodzą razem te karty, to po pewnym czasie na monitorze traci się sygnał, a dyski dalej chodzą (być może z powodu niedostatecznego chłodzenia, BIOS lub coś wyłącza mi grafy). Grafy mają fabryczne radiatory i wenylatory. Gdy wyjąłem 1 kartę to pod obciążeniem BIOS wydaje długie buczki sygnalizujące nieprawidłowe osadzenie karty. Tu są ustawienia z BIOSu - może ktoś podpowie jak to ustawić. http://img39.imageshack.us/img39/819/biosf.jpg Zasilacz - Chieftec 650 W Procek - Phenom II X4 940 6GB RAMu.

Problem może stanowić chłodzenie jednej a nawet obydwu kart. Sprawdź przy dużym ociążeniu jakie temperatury osiągają karty. W BIOSIe wszyskie opcje PCIe daj na auto. Zasilacz powiniem wystawczyć do takiego sprzętu.

SiSoftware Sandra Lite 2010.1.16.10 pokazuje mi temp. na GPU1 wynoszącą 99,50 stopni C - toż to ta karta sie prawie gotuje… Żal mi tego MSI. po co oni robią takie karty, skoro nie zapewniają odp. fabrycznie testowanego chłodzenia.

To jest nie możliwe bo karta dawno by się już spaliła… spróbuj SpeedFan’em sprawdzić temperatury… ja zawsze sprawdzam i pokazuje w mare wiarygodnie

Jeśli dobrze odczytałem ze SpeedFana to temp. karty wynosi 87 stopni C. http://img4.imageshack.us/img4/913/speedfun.jpg Ustawienie w BIOSie wszystkiego na auto nie rozwiązało problemu buczka z jedną karta.

Rozkręć obudowę i zobacz, czy radiatory cię parzą. Jeżeli tak, chłodziwo do wymiany.

Rzekłbym, że są bardzo gorące, ale nie parzą. Ale jak były 2 karty w CrossFire to dotknąłem karty pierwszej z góry i parzyło…

Więc chłodzenie do wymiany…

To jest fabryczne chłodzenie, więc powinno przejść testy. W zasadzie to problemy miałem od początku z nimi pod wzgledem tych zaników obrazu.

Hmm… tak się zastanawiam… może sprawdzić u kogoś innego i zobaczyć czy też będą się grzać?