Brak sygnału z naziemnej telewizji cyfrowej

Witam. Mam następujący problem. Dostałem ostatnio antenę DVB-T i musiałem przedłużyć kabel (wsadziłem całkiem inny nie ten oryginalny z anteny pokojowej) i mam w tv ciągle brak sygnału w opcjach (nawet 1%) gdzie są opcje strojenia kanałów itp i niczego nie znajduje. Tv to Grundig LCD TV 32 VLC 3100 C posiada on niby wbudowany dekoder DVB-T,antena też jest przystosowana pod to. Kable poskręcałem w staranny sposób na 100%. Chodziłem z tą anteną po całym pokoju i też lipa. Proszę pomóżcie :frowning:

Może dobrze sprawdzić gdzie jest najbliższy nadajnik i dokładnie w tamtą stronę ustawić antenę.

Albo spróbować wystawić na zewnątrz :wink:

Ktoś mi przyniósł pokojową i za nic w środku cyfrowej złapać nie mogła, a za oknem wszystko ok – jednak to raczej tylko w ramach testu.

Najlepiej cyfrową odbiera zwyczajna zewnętrzna antena, jak też nie łapie, to warto zobaczyć czy jest na wprost nadajnika.

http://www.grundig.pl/tv/przegl-d-tv-lcd/inne/

Posiada DVB-T i MPEG-4 więc nadaje sie do odbioru telewizji naziemnej w Polsce.

Jeżeli jesteś daleko od nadajnika to lepsza jest antena zewnętrzna.

Na początek polecam nowe, ekranowane kable i nowe końcówki (F-ki). Poczytaj instrukcje jak poprawnie to zmontować.

Z anten zewnętrznych polecam Dipola kierunkową (bodajże 70 lub 90 cm) z symetryzatorem - u mnie odbiera sygnał o jakości 50-90% z odległości 60-70 km z nadajników 100 kW…

Witam,

Proszę : Interaktywna mapa nadajników DVB-T